Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Leveszöldséget felaprózva,...

Leveszöldséget felaprózva, nyersen lehet fagyasztóba tenni? Milyen íze van, ha utána levesbe főzöm?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, miután megszülök, kétgyermekes anyukaként nagy segítségemre lenne, ha a főzés 3/4 része nem a hozzávalók előkészítéséből állna. Arra gondoltam, tennék a fagyasztóba zacskózott leveszöldséget felaprózva, de nem tudom, milyen íze van annak, ha belefőzöm egy zöldséglevesbe, nem-e puhul meg. Nem biztos, hogy ebbe a kategóriába való kérdés, de itt sok az inventív anyuka.
2011. szept. 28. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

anyósom szokta így.

én nem érzek különbséget az Ő levese és az enyém között Ő fagyasztja a zöldséget én nem.

- csak zellert szoktam fagyasztani-


nagyon jó ötlet!

2011. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Azt nem tudod véletlenül, hogy hideg vízbe vagy zubogó vízbe teszi-e bele? A mirelitet fővő vízbe szokták, azért kérdem.
2011. szept. 28. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én rengeteg mindent fagyasztok, alapanyagot és kész kaját is.

A levesbevalót is :-) egyedül krumplit nem fagyasztok nyersen, mert az nem lesz jó, illetve kész levesnél sajna a krumpli szétesik kiengedés után, a répaféle meg olyan "szivacsos" , így ilyen jellegű zöldségeslevest sem fagyasztok. De pl krémeleveseket, borsós ragulevest stb simán.

Olyat is szoktam, hogy a hagymát előre megpucolom/felaprítom és így megy a fagyóba. Amikor fel akarom használni, csak török belőle egy darabot, nem kell vesződni az előkészítéssel.

Sült husikat, előre bekevert fasírtot, bolognai vagy egyéb ragut tésztára mindig nagy mennyiségben készítek és megy a fagyóba, hogy amikor időt akarok lopni, akkor csak elő kelljen venni

2011. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit csak tudok, fagyasztok télire (borsó, bab, sárgarépa, gyökér, zöldpaprika stb.). Mindig forrásban levő vízbe rakom fel főni, én sem találok különbséget a nyári íz és a téli íz között. (Persze lehet, hogy ez azért van, mert télen örül az ember, hogy egyáltalán van ilyesmi)
2011. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nyugodtan fagyassz le leveszöldséget felaprítva, amilyen re szoktad frissen. fővő vízbe kell tenni, teljesen jó lesz.gondolj csak bele, mennyiféle mirelit zöldséget lehet kapni.

én blansírozni sem szoktam, csak a zöldbabot és a borsót.

a leveszöldséget simán teszem be a fagyóba.

2011. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen.
2011. szept. 28. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ha megveszem a répát, karalábét, zellert stb...meghámozom, felszeletem, megmosom, csepegtetem,majd fagyasztom. A főzéskor csak annyit veszek ki, amennyi kell. Úgy használom, mintha éppen akkor hámoztam meg volna frissiben.

2 kicsi gyerkőc mellett ez így nagy segítség.


Üdv!

2011. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!