Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ki tudná megadni a fenyőméz...

Ki tudná megadni a fenyőméz készítésének valódi receptjét?

Figyelt kérdés
Egy gyógynövény könyv leírása alapján nekiláttam a fenyőméz készítésének. Az utasítást követve azonban nem mézet, hanem karamellizált szirupot kaptam. Persze, hogy dühös és csalódott vagyok. Már régebben rájöttem, hgy a receptek legnagyobb részénél lényeges mozzanatokat hallgatnak el, így aztán a végeredmény a vártnál silányabb lesz.
2009. ápr. 28. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Előállítási eljárás A méz a méhek által a vogézeki fenyőkön (Abies Pectinata) összegyűjtött mézharmatból származik. E mézharmatot a fenyő nedveiből a levéltetvek állítják elő, amit azt követően a méhek összegyűjtenek. A pergetés hidegen történik, és a méznek legalább kéthetes szűrésen és ülepítésen kell átmennie. A méz pasztőrözése tilos. A méznek folyékonynak kell lennie. A Miel de sapin des Vosges termelése a mézharmat-termelés ("miellée") mennyiségének függvényében évről-évre nagyon változó.
2009. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Tehát, végy egy kaptárnyi méhet...:)))
2009. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy másold ki a Vikipédiából a fenyőmézet, hanem azt, hogy HÁZILAG hogyan kell előállítani. Egy gyógynövény könyv szerint csináltam, mégis - mint méz - használhatatlan lett.
2009. ápr. 28. 20:53
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
házilag finom és használható, igazi fenyőmézet nem fogsz tudni csinálni, ha nincsenek meg hozzá a feltételek( méhek, felszerelés, szakértelem, megfelelő növények a közelben...)
2009. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

A gyógynövény könyv gyógynövény-kivonatokat tanít elkészíteni. Ez egy fantázianév, senki nem feltételezi rólad, hogy elhiszed, hogy egy recept alapján méhecskévé válsz és zümmögsz.

A "fenyőméz" itt fenyőkivonat. Biztos nagyon egészséges, pl étvágyhozónak, vagy különleges, ritka fűszer, ha valamihez fenyőíz kell.

A törökméz sem törökből készül:)

A madártejet ne is feszegessük!


Mézet a méhecskék készítenek. Mégis:Házilag tarthatsz méhet, és fenyőt, de nem biztos, hogy olyan mézet tudsz készíteni, mint egy méhész.A méhek segítségével.

Semmi sincs e helyett. Nme olyan, int a csirkekeltetés.

Bocs , ha csalódást okoztunk, aranyos a lelkesedésed:)


Biztos értékes az amit csináltál, valamire, nézz utána! Úgy emlékszem, étvágyhozószer.

2009. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Figyi! Egy kiló cukor 200 Ft. Egy kiló méz kétezer. Ha ez így menne, nálam már rég mézgyár volna!
2009. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem hisztek nekem. A masszőröm rendelője mellett egy kozmetikus dolgozik és ott találtam ezt a gyógynövény könyvet, amiben a FENYŐMÉZ KÉSZITÉSE le volt írva /a címére sajnos nem emklékszem./ A recept: 100 db. friss fenyőhajtást másfél liter langyos vízbe kell áztatni estétől reggelig. Ezután 15 percig főzni, majd leszűrni. Belekeverni egy kiló cukrot és azzal addig főzni, mig a habja el nem fő és láthatólag nem kezd el sűrűsödni. A habja nem akart elfőni, a sűrűsödés beindult, de abba kellett hagynom a főzést, mert elkezdett barnulni, vagyis karamellizálódni. Így is ehető, de nem igazán hasonlít a mézre...
2009. ápr. 28. 22:17
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Törökméz

Hozzávalók:

# 25 dkg méz

# 12,5 dkg cukor

# 2 tojásfehérje

# 12,5 dkg dió

# ostyalapok


Elkészítés: A cukrot addig főzzük a mézzel, míg barna és nyúlós lesz. A tűzről levéve állandó veréssel hozzáadjuk a már felvert tojásfehérjéhez. Hozzáteszük a darált diót, melegen az ostyára öntjük kb. 1 cm vastagságbabn, majd ráhelyezzük a másik lapot. Ezt tovább rétegeljük, és meleg helyen 1-2 napig álni hagyjuk.



Ebbe még méz is kerül, a neve is méz, és mégse méz ez. Az

ételeknél így van ez. A hercegnő burgonya se hercegnő igazából. A vulkán -puding se láva lesz. Ez csak egy név.

2009. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
A valódit a méhek csinálják, de ha senkinek sem hiszel, akkor keresd meg magadnak valahol, akárhol, esetleg bárhol.
2009. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére van annyi eszem, hogy az igazi mézet a méhek csinálják... De ha egyszer egy gyógynövény könyv úgy aposzrofálja a receptjét, hogy "fenyőméz készítése", akkor minimum elvárható, hogy a recept alapján valamilyen mézet kapjunk. Nincs igazam?
2009. ápr. 29. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!