Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kékszőlőből szeretnék szörpöt,...

Kékszőlőből szeretnék szörpöt, de csak főzős receptek vannak. Anélkül, hogy elvesznének a jó dolgok a szőlőből, nem lehet szörpöt készíteni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem forralod fel a szólólét,akkor megerjed,és bor lesz belőle.
2011. okt. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsö nem jól tudja, lehet fözés nélkül is szörpöt csinálni belöle:

A szölöt összetöröd héjastól, ráteszel kilónként 10 dkg cukrot és hütöben tartod egy napig. Utána alaposan kinyomkodod belöle a levét egy nagyobb lábasba, és hozzáteszel literenként 80 dkg cukrot.

Csavaros üvegeket alaposan kimosol, lecsurgatod (törölgetni tilos).

A szölölevet kevergeted, amig a cukor felolvad, utána lassan felmelegited, de nem forralod. Még melegen betöltöd az üvegekbe, azonnal lezárod. Kinyitás után hütöben kell tartani, mert könnyen megromlik, de amig le van zárva, addig semmi baja sem lesz. Nem tévedés, nem kell bele tartósitószer, én több mint 15 éve rakok igy el, és eddig mindig elállt.

Célszerü kisebb üvegeket keresni, mert akkor nem tart sokáig, mire a megkezdett üveg elfogy.

2011. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, azt kifelejtettem, hogy a lezárt üvegeket hüvös helyen kell tárolni, hogy sokáig elálljon.
2011. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szőlő leszűrt levét beteszed a fagyasztóba műanyag palackban. Mikror kiveszed és felolvasztod ismét szűrni kell mert némi borkő kiválik. Így biztos, hogy nem veszítesz el semmi jót a szőlőből:-)
2011. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem tudok a témához szólni, csak szeretném később is megtalálni a kérdést.

A kisfiam nagy szőlőimádó, kedves 2. válaszoló, ha nem bánod, akkor plagizálom a recepted!

2011. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok: örülök, ha tetszik a receptem, én mindenféle gyümölcsböl igy készitek szörpöt, és azóta mindenki sokkal szivesebben fogyasztja, mert megmarad a gyümölcs eredeti ize.
2011. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm Mindenkinek,holnap nekiugrok:-)
2011. okt. 26. 23:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!