Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A pirospaprika tényleg "megrom...

A pirospaprika tényleg "megromlik" a lejárati időnek megfelelően?

Figyelt kérdés
Ha nem, meddig és hogyan lehetne még elraktározni?
2011. nov. 7. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lejárati idő csak egy irányadó érték, soha nem azt kell nézni, hanem hogy valóban megromlott-e a termék, vagy még ehető. A paprikát használd addig, amíg nem látod, hogy megromlott. Amúgy száraz helyen tárolva korlátlan ideig el kell álljon, csak folyamatosan veszít az ízéből, így késpbb többet kell majd használni belőle.
2011. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kifakul és nem lesz olyan intenzív íze.Tedd sötét lezárható dobozba , vagy üvegbe.
2011. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is barna csavaros üvegben tartom, de egy évnél tovább semmi szín alatt. akkor már nem olyan a színező képessége és az aromája. akár avasodhat is meleg helyen.

minden évben a ceceiektől frisset veszek.

2011. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Száraz, hűvös helyen legyen, fénytől elzárva. Jól záródó dobozban, hogy a molyok ne találják meg.

Amúgy egyetértek az előttem szólókkal.

2011. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem megpókhálósodott nemrégiben.
2011. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!