Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Amikor beraktam a margarint a...

Amikor beraktam a margarint a mikróba becsomagolva miért gyulladt fel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a csomagolása "fémes". Ilyet nem lehet mikróba tenni.
2011. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Egészen kis keresztmetszetű fémekben (pl. fémmel festett tányérok, alumíniumfólia) a nagyfrekvenciás tér hatására áram indukálódik, amely felhevíti és elégeti a fémet. Nagyobb méretű fémek meglepő módon csak nagyon kis mértékben melegszenek fel. Ekkora szaporaságú elektromágneses hullám csak a felületen képes áramokat indukálni (skin-effektus), mélyebb rétegekben nem keletkezik hő. A hullámhossz méretét meghaladó tárgyak (pl. egy lábos) a mikrohullámokat visszaverik, bennük az étel nem melegszik, az állóhullámokat elhangolhatják. Ennek eredményeként túlhevülhet és tönkremehet a magnetroncső."

(forrás: Fizikai Szemle 2005/3.)

2011. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
ÁÁÁÁÁ, hogy lehet valaki ennyire kretén, hogy nem veszi ki a margarint a csomagolásából?
2011. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Úristeeeen,de mért nem vetted ki a csomagolásábóóóól!!!te bolond ne csodálkozz ha felgyulladt
2011. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát sütit sütöttem,és azt írta a könyv,hogy tegyem be a margarint!

Az nem volt odaírva,hogy csomagoljam is ki!! :S

2011. nov. 11. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Édees Isteneeem,de akkor se lehetsz ekkora gyökééér!!!ha azt irja a könyv hogy tedd be a pizzát sülni magába,akkor nem raksz alá tepszit!!!
2011. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Kiskoromban,betettem Én is a nutellát melegedni,aminek a szája szélén fóliadarab volt...felgyulladt tanultam belőle. Valamelyik nap /már felnőttem:)/,szintén alig bírtam kenni a nutellát a palacsintákra,na gondoltam jó alaposan eltávolítom a fóliát,még késsel végig is kapargattam a nutellás üveg száját,sehol egy darab fémes részecske se,se belül se kívül,oké. A nutella mégis felgyulladt a mikróba. Most itt vagyok mikró nélkül...pedig tényleg nem volt rajta fém...:(
2011. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!