Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan, hol, mivel? (Shiitake,...

Hogyan, hol, mivel? (Shiitake, dashi, wakame, kamaboko)

Figyelt kérdés
Hol tudok pesten kívül shiitake gombát,dashit,wakamet,és kamabokot szerezni? És ha nem találok akkor mivel tudom esetleg helyettesíteni? Szeretném a páromat meglepni egy jó kis udon levessel :)(egyszer evett egy tál sushit és azóta szerelmes a japán konyhába)
2011. nov. 9. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sehogy nem tudod helyettesíteni őket. Shiitake-t lehet helyettesíteni portobello gombával, de a nagyáruzáhakban szokott lenni a zöldséges pultnál ilyen hűtőpult, és ott szokott lenni mindenféle gomba, én már láttam shiitake-t is. Dashi helyett nem nagyon tudom mit tudnál használni, van esetleg mirined? Mert akkor azt tudom elképzelni, hogy csinálsz húsleveskockából meg vízből egy levesalapot, teszel bele egy kis szójaszószt, cukrot és mirint (esetleg tehetsz bele sake-t egy kis cukorral, vagy sherryt cukorral vagy fehérbort cukorral, csak arra figyelj, hogy ne legyen túl édes, lehet, hogy a cukrot el is hagyhatod itt, mert ugye a leveshez is kell). Wakame helyett szerintem semmit nem tudsz használni, azt meg tudod csinálni hogy a leves tetejére összevágott noridarabkákat teszel, norit lehet kapni szerintem minden hipermarketben. Kamaboko helyett pedig tehetsz bele pici rákrudacskákat, én ázsiai boltban szoktam venni de tuti lehet máshol is, igazából nem is rák hanem hal, csak rák ízesítéssel és rózsaszín a teteje, kanikamának hívják, de lehet, hogy surimi néven könnyebben megtalálod. Ha minden kötél szakad tegyél bele garnélát, de ha nincs kamabokod akkor a legjobb a kanikama, mert mindkettő surimiből készül.

Ezekből az alapanyagokból meg egy kis rízsből már akár sushit is csinálhatsz neki :D

2011. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ha a sushit szerette meg, akkor inkább azt csinálj neki, ahhoz legalább már minden sarkon lehet kapni hozzávalókat kb. :D

Hát a pesten kívül elég tág fogalom, mert mondhatom én h győrben hol vehetsz pl, ha te épp nyíregyházi vagy. XD Google a barátod, keress egy ázsiai kajákat árusító boltot, nagyobb városokban talán akad. Szegeden mintha lenne egy, de elég szűkös választékkal.

Shiitake van a hipermarketekben néha. Dashi helyett húslevesalapot szoktak használni errefelé. A többi pótolhatatlan igazából szerintem, max amit az előző írt. De ha már mindent helyettesítesz mással, annak már ugye köze sem lenne az eredeti ételhez. :S Akkor már inkább vidd el egy étterembe, aztán ha épp pesten jársz valamikor, vegyél hozzávalókat és aztán főzz neki. :D

2011. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!