Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit készíthetek el előre a...

Mit készíthetek el előre a holnapi főzéshez?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszonyként,holnap először vendégeket várok. Félek, hogy nem leszek kész időben, így arra gondoltam már ma délután előkészítek pár dolgot.

A húst,sajtot bepanírozhatom?

A krumplit,hagymát megpucolhatom, összekockázhatom?

A kókuszgolyót összegyúrhatom,és holnap csak kigolyóznám?


2011. nov. 12. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A húst és a sjtot bepanirozhatod ! A sajtot tedd be a fagyasztóba igy amikor sütöd nem folyik ki. A hagymát nyugodtan kockázd össze.

A krumplit azért ne mert ha még citromos vizbe is teszed 1 éjszaka alatt nagyon kiázik a keményitő és ha sült krumplit csinálsz akkor nem lesz tartása a krumplinak,lötyedt lesz sütés után.

De reggel ha megcsinálod és 3 -4 órát van hideg citromos vizbe nem lesz gond. A vízbe pár csep citromlevet tegyél.

A gólyót is megcsinálhatod és gólyózd is ki ma du mert az sok időt elvesz. Aztán tedd be hütöbe,és mielőtt jönnek 2 órával vedd ki mert akkor nem lesz nagyon kemény .

2011. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Amit írtál, azt mindent megcsinálhatsz ma, kivéve a krumplit és a hagymát. A krumpli (szerintem) előre pucolva még a hűtőben is "megfeketedik", a hagymaszag pedig (akármilyen alaposan becsomagolod), akkor is betölti a teljes hűtőt.

A kókusz-golyókat szerintem ma teljes egészében elkészítheted, tálcára rakva semmi bajuk nem lesz.


Levest főzöl? (Ha nincs benne krumpli és tészta, akkor azt is megfőzheted még ma!)

2011. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi nektek!!!

Akkor ma megcsinálom a panírozást és a kókuszgolyókat.

Igen lesz leves,halászlé,de azt teljes egészében a párom csinálja,annak ő a nagy szakácsa,nekem ahhoz csak a gyufatésztát kell kifőznöm.-és ehhez gondoltam összevágni a hagymát,mert azt mondta a párom ahhoz elég sok kell.

A krumpliból pedig püré lesz,de akkor azt hagyom holnapra!

2011. nov. 12. 08:10
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és tudom ez a halászlé rántott hús nem annyira jön össze,de a halászlé után lesz túrótorta-azt már sokat csináltam, és a rántott husi azért kell,mert a halászlét nem mindenki szereti.
2011. nov. 12. 08:11
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Ne panírozd be a húst előre, sokkal finomabb és szaftosabb a rántott hús, ha panírozás után közvetlenül sütjük ki, nem beszélve arról, hogy a hűtőben a panír kissé átnedvesedik. Én ezekből egyedül csak a kókuszgolyót készíteném el előző nap.
2011. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Második vagyok.

Szerintem így tökéletes lesz. Ne aggódj, minden jó lesz, és időbe is bele fogsz férni. Sok sikert és jó étvágyat!


(Egyébként, ha a háziasszony egy picit lemaradásban van, amikor megjönnek a vendégek, akkor nem rögtön az asztalhoz ültetjük őket, hanem egyéb helyekre, /ha van/ és rövid-itallal kínáljuk őket. Ezzel időt nyerünk, ill. finoman jelezzük, hogy egy kicsit várni kell. Ha mindennel sikerül időben elkészülni, akkor ülhetnek rögtön az asztalhoz! :))))

2011. nov. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen a nappaliban le tudnak ülni,ott lesz az asztalon innivaló meg rágcsa.

2011. nov. 12. 08:41
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem előre panírozva sokkal finomabb a rántott hús! A prézli nem válik le róla olyan könnyen a forró olajban, amióta ezt megfigyeltem, én mindig jóelőre bepanírozok mindent és hűtőbe teszem. A sajtnál érdemes dupla panírt csinálni, mert sok sajt nagyon könnyen kifolyik.

Ahogy fentebb írták többen, én is úgy csinálnám az előkészületeket. Hagymaszag megelőzhető, ha jól záró edénybe teszed a feldarabolt hagymát és nem simán fóliába.

2011. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi,neked is!

Igen a sajtra én is dupla panírt készítek!

A hagymát még látom,mert furin hangzik,de az jutott eszembe,hogy összekockázom,beleteszem dobozba,zacsiba, és kiteszem az erkélyre-elég hideg van már éjjel.Ez nagyon rossz ötlet?

2011. nov. 12. 09:01
 10/14 A kérdező kommentje:
*még meg látom
2011. nov. 12. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!