Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért nem csípős a chilim?

Miért nem csípős a chilim?

Figyelt kérdés
Áruházban vettünk cserepes chilit, de szinte nem is erős, talán a magjánál egy kicsit. Miért nem? Nincs valami praktika rá? Próbáltam sokáig rajta hagyni, de csak leszáradt. Leszedtem zölden, de az sem segített. Több, vagy kevesebb folyadék esetleg? Vagy mi lehet a baja? Inkább hadjam, mert ez már úgysem lesz erősebb? Ha leszedem evés előtt mondjuk 1 héttel, az sem segít? Ez már a második"generáció" de ez sem erős.
2011. nov. 25. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert ez egy nem erős chili.

"chili paprika

(Chili Pepper) A chili paprika a húsos paprikák családjába tartozik, különböző változatban az édeskésebb íztől az erősen maró csípősig terjedhet. A mexikói konyha legkedveltebb fűszere. Chili paprika és chili por között különbséget kell tenni. A chili paprika (Chili Pepper) csak chili hüvelyekből áll, melyeket megszárítottak, majd megőröltek. A chili paprikaként emlegetett csípős paprikákat Ázsia szerte szószok, krémek és kevergetve sütött, párolt ételek ízesítésére használják. A chili paprikák nagyon eltérőek lehetnek méretükben, színükben, alakjukban és csípősségük mértékében. A chili paprika rendszeres fogyasztása serkenti az emésztést és megóvja a gyomor nyálkahártyáját az alkohol, illetve az acetil-szalicilsav (egyes fájdalomcsillapítók hatóanyaga) okozta károsodásoktól. A szárított chilipaprika erősebb, mint a frissen vásárolt. Minél kisebb termésű fajtát vásárolunk, annál erősebb az íze. Ereje az apró magvaktól függ, mert főleg ott halmozódik fel a csipősséget adó kapszaicin. Ha nem akarjuk, hogy ételünk túl erős legyen, akkor távolítsuk el a magokat, és vágjuk ki a magléceket. "


[link]

2011. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egy ilyen fajta, vannak gyengébb és méreg erős chillik, én is vettem már többfélét.
2011. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A szárított chilipaprika erősebb, mint a frissen vásárolt." Akkor, ha szárítom erősebb lesz?

Köszönöm! Nagy csalódás volt, mivel imádom az erősset :(

Nem tudom, hogy bőtermésűnek számít-e, mert amikor már leettük az összeset, már majdnem kidobtuk, erre legalább 60db kis lila virágocska jelent meg, viszont sajnos csak kb.16-ot nevelt meg :/ Gondolom a boltokban(multikban) inkább bőtermésűeket árulnak, mert az sokkal kecsegtetőbb a vásárlóknak, viszont így nem sokat ér..

2011. nov. 26. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez egy kevésbé erős, vagy egyáltalán nem erős fajta. De az erősséget sokminden befolyásolhatja, pl. a hőmérséklet, hogy mennyi víz vagy napfény éri stb. A leginkább a 25 fokot szeretik, sem a hideg, sem az állandó árnyék nincs rájuk jó hatással.
2014. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!