Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megcsinálhatom a Jókai bableve...

Megcsinálhatom a Jókai bablevest, ha nem áztattam be este sem a babot sem a csülköt? Mennyi ideig kellene így főzni?

Figyelt kérdés
Kuktám sajnos nincs :(.
2011. nov. 26. 10:36
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én nem szoktam soha beáztatni éjszakára a babot, ez szerintem hülyeség! Már csak azért is , mert a babot meleg vízbe kell áztatni, és az éjszaka folyamán elhül, ezért keményszik meg a bab. Én főzés előtt szoktam beáztatni úgy, hogy többször cserélem a vizet, hogy ne hüljön el. Nekem hamar megszokott főni és nem kemény sosem.A csülköt is meleg vízbe áztasd be és mosd át. Azt sem kell fél óránál tovább áztatnod. Remélem segítettem!
2011. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia!1.Szerintem kezd azzal,hogy felejtsd el a kuktát,mert a benne főzött étel sohasem lesz olyan jóízű mint a hagyományos fazékban,hidd el nekem!2.Igenis áztasd be a babot egy éjjelre,így a rossz szemek felmaradnak a víz tetején és könnyen kidobhatóak.3.A csülköt is áztasd be,mert máskülömben olyan sós lesz a levesed mint a hering.4.A csülköt öntsd fel annyi vízzel amennyi ellepi,és fedő alatt másfél óra alatt főzd puhára.Vigyázz a levére,mert a megpucolt,karikára vágott zöldséget ezzel kell felönteni.Ha érdekel a receptje,csak üzenj!
2012. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!