Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csinált már valaki otthon...

Csinált már valaki otthon csokit kakaóvajból?

Figyelt kérdés

Most vettem egy könyvet, amiben szerepel egy házicsoki recept, aminek az alapanyaga a kakaóvaj. Én már lehetőleg mindent itthon állítok elő, ezért erre is rácuppantam. Csak elég macerásnak tűnik. Egyrészt a kakaóvaj nehezen olvad, nehéz bánni a nagy tömbbel, nehéz lereszelgetni, másrészt a beszerzése sem egyszerű, és drága is. Úgy hogy nem tudom eldönteni, hogy belevágjak-e.


Itt egy link a kakaóvajról:


[link]


Kicsit az is furcsa, hogy a neten mindenütt csak kozmetikumként hirdetik.


Forrás: Lénárt Gitta: Élő ételek könyve


2011. dec. 8. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni pörkölt darabos kakaóbabot Pesten. Szerintem ahhoz nem kell külön kakaóvaj. De kutya drága.
2011. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erről nem tudtam, és ez jobban is tetszik, mint a kakaóvajjal való kínlódás. Drága ugyan a kakaóbab is (egy deka 100 Ft, vagy kicsit ez alatt), de ahogy olvastam, egy italhoz nem kell olyan sok (15-20 szem), az nem lehet sokkal több egy dekánál. És nagyon egészséges. Ebből ugyan nem lesz csoki, de egy ilyen ital talán még jobb is.
2011. dec. 8. 20:05
 3/4 anonim válasza:
Én már sokszor csináltam csokit kakaóvajból, nem macerás, mert könnyen reszelhető és gyorsan olvad, nincs vele semmi gond.
2012. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, talán megpróbálom majd ezt is.
2012. aug. 19. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!