Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Romlott hús SOS!?

Romlott hús SOS!?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt délután vettem marha felsálat, de most akartam elkészíteni és a külseje zöldes barnás..ÁÁÁÁÁÁÁ ha körbevágom még szép piros a hús, felhasználhatom az 1 kg-ból megmenthető 0.4 kg-t?

2011. dec. 10. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezzel nem érdemes "játszani",kísérletezni,mert csúnya szalmonella és ki tudja milyen betegségek lehetnek belőle...kuka...akármilyen drága is volt...majd legközelebb jobban nézd meg... esetleg vidd vissza a boltba ha még megvan a blokk és reklamálj,tamtamozz,verd az asztalt,a pultot,hogy átvertek,és kártérítést kérsz,magyarul: adják vissza a pénzed,vagy feljelented a boltot romlott hús árusításáért(és igen,voltak ebből mostanság a híradóban is szereplő országos balhék,botrányok,ettől harsogott több kereskedelmi televíziós csatorna híradója)
2011. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Felülete nyálkás, szaga van?
2011. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
Mosd meg ecetes vízzel. Ha nincs büdös szaga,akkor nincs semmi baja.
2011. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha csak szivárványos a felülete, vagyis ha ránézel, akkor zöldesen "tükröződik", az még nem romlott. Befülledt talán. Ha nincs szaga, nem nyálkás, akkor ecetes víz, és főzheted.
2011. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát...olyan menstruációs szaga van, bocs...hát véres szag. Amúgy a kerülete zöldes barnás, de ha levágok fél-1 cm -t belőle, akkor ott a gyönyörű piros hús..de baccus zöldesbarnás a kerülete.ááááá drága hús volt...és msot mit mondok, megromlasztottam a húst a vadasba???ááá A CBA-ban vettem de ott 2 napot se csirkemell nem bír ki, semmi...szerintem már romlottan adja oda, áll ott 4 napot és úgy adja ki, mindig tudja mi az ami az utolsókat rúgja és abból ad. Mi legyen???? süssem meg a belső 4-5 kis szeletet??? Úgyis 1 kg-ból nem marad csak ennyi..
2011. dec. 10. 18:08
 6/21 A kérdező kommentje:
A hűtőben tartottam zöldesbarnás a felülete.
2011. dec. 10. 18:09
 7/21 A kérdező kommentje:
ja és abban a fehér zacskóban volt a hűtőben, amiben a cba-ban adták..
2011. dec. 10. 18:09
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha a komplett felülete zöldes-barnás, és nem úgy, ahogy én gondoltam (vagyis tükröződve-jobban nem tudom leírni, fényhez tartva a felülete zöldhártyásan fénylik), akkor kuka. Befülledt.
2011. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De mi az, hogy befülled? Nem zacskóban kell tartani??? ÁÁ

Amúgy ha levágom a zöldes részt a belső rész nem fogyasztható????

2011. dec. 10. 18:13
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha a külseje nyálkás,akkor romlott. Ha nem az,akkor nyugodtan megfőzheted. A szaga mindig véres szagú,mert hús.
2011. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!