Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csak Én készitem igy a zöldbab...

Csak Én készitem igy a zöldbabfözeléket?

Figyelt kérdés
Több ember meglepödött mikor mondtam hogy Én pörköltként rakom fel.Közben a minap volt egy kérdés hogy hogy készül.És senki se emlitette ezt a lehetöséget.Én megdinsztelem a hagymát,bele pirospaprika,zöldbab.Felengedem vizzel,füszerezem és ha megfölt a bab tejfölös habarással besüritem.
2011. dec. 11. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én is így készítem. Miért, még hogy lehet?
2011. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végre valaki!:)

Én mindenhol azt olvastam hogy vizben felrakják egy hagymával füszerezik aztán mikor megfőlt rántják és tejföllel simán elkeverik.

2011. dec. 11. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Te csinálod jól, úgy kell.:)
2011. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem pedig ez két külön kaja. Ahogy a Kedves Kérdező készíti, az a zöldpap pörkölt, aki viszont megfőzés után paprika nélkül berántja, az a zöldbab főzelék. Ez utóbbit berántás után tejföllel, pici cukorral és ecettel ízesítjük.

És mind a kettő nagyon finom: akár pörköltnek, akár főzeléknek egy frissen sült oldalassal, bármivel! :))

2011. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Már nem azért, de egyáltalán nem értem a lepontozást!

Mifelénk, ez két különböző étel, azt írtam le, ahogyan én kb. 50 évvel ezelőtt tanultam. Lehet, hogy aki lepontozott, őnáluk csak egyféleképpen lehet a zöldbabot készíteni és főleg elnevezni, attól még máshol, mások igenis megkülönböztetik a kettőt!!!!

2011. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

A lepontozott vagyok!

Köszönöm mindazoknak, akik egyetértenek velem, és ezt jelezték is!

2011. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!