Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Késhegynyi citromsav kenyértés...

Késhegynyi citromsav kenyértésztába?

Figyelt kérdés
A kenyértésztába jelenleg késhegynyi aszkorbinsavat teszet. Puhább lesz tőle a kenyér bele és hosszabb ideig eláll. Ugyanilyen hatása lenne a citromsavnak is?
2011. dec. 27. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

citromsavnak nincs ilyen hatása - jó szar ízt adhat a kenyerednek


sőt az aszkorbinsavat sincs ilyen hatása, az pusztán azért kell bele, mert az élesztőgombák szeretik, ha normálisan megkel az élesztő, akkor jobban feljön a kenyér és tényleg puhább lesz

2011. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul tudod.
2011. dec. 27. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Az aszkorbinsavtól (C-vitamin!) jobban megkel a tészta. A citromsavtól szerintem nem lesz jobb.
2011. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Jól tudod. A tiszta aszkorbin sav jót tesz a kenyér tésztának. De csak egy pici. Ugyanígy jót tesz neki egy kis pálinka is!
2011. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy kevés aszkorbinsav jót tesz a tésztának, mert a fehérjékkel összeállva azok nyúlósságát fokozza és így a keletkező gáz jobban bentmarad és jobban megkel a tészta.


A citromsavra csak azért gondoltam, mert itt írnak valamit róla:

[link]

Itt viszont épp csak megemlítik és nem írják le a tulajdonságait:

www.fvm.hu/doc/upload/200510/elszi_adalek_3.pdf


Az alkohol nem gátolja a tészta kelését? Azt tudom, hogy hozzájárul a kenyér ízéhez, mivel az élesztőgombák termelik, de úgy tudtam, számukra ez káros anyag.

2011. dec. 27. 13:45
 6/7 anonim ***** válasza:
A citromsav is jó, én is azt használok, ha elfogy az aszkorbin.
2011. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevés pálinka kifejezetten előnyös a kenyértésztába. Naponta sütök, ezért van tapasztalatom. Szebben kel. /azt nem mondom, hogy szebben is fekszik.../
2011. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!