Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Laktózérzékenynek szeretnék...

Laktózérzékenynek szeretnék túrótortát készíteni, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Lehet kapni laktózmentes túrót? Mire kell ügyelnem? Vendégek jönnek, szeretném, ha ehetne blőle az illető és ne kelljen külön sütit csinálnom neki, így gondolom mindannyian ehetünk a sütiből..

2012. jan. 1. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


más kérdés, hogy mennyire laktózérzékeny (ha nagyon, akkor még laktózmentes tejtermékből sem ehet) ill tejfehérje érzékeny-e?

2012. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Létezik laktózmentes túró, Naszálytej Zrt. és a Magic Milk termékei például.
2012. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem olyan nagyon érzékeny, amit tudok, hogy laktózmentes tejet iszik, meg azért diótortából eszik1 vékony szeletet, abban is van vaj meg ilyenek...csak párom szüleiről van szó és olyat akarok majd csinálni, amit biztonsággal megehet.
2012. jan. 1. 18:10
 5/8 A kérdező kommentje:
húha, viszont HULALA habtejszínnel kell összekeverni a túrót, abban meg nem tudom mi van...gondolom az is árt.
2012. jan. 1. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
ha jól tudom a hulala növényi tejszín
2012. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

SPAR-ban lehet venni laktózmentes élelmiszereket, de ott is ki kell figyelni, hogy melyik boltban mi szokott lenni.

Én is laktózérzékeny vok sajnos, meg is szenvedek vele nagyon, főleg mert jóval drágábbak a normál tejtermékeknél :(

Egyébként létezik egy Lactase nevezetű készítmény, receptre lehet kapni. Ez pótolja azt az enzimet, ami a laktóz lebontásához szükséges (tehát tejes ételek fogyasztása előtt beveszel 1 kis bogyót, és nem lesz semmi bajod). Elég drága, de ha vendégségbe megyek, viszem magammal, nem akarom a vendéglátómat stresszelni.


Általánosságban még annyi, hogy a laktózmentes tej hígabb, a receptekben írt mennyiségnek a 4/5-ét teszem csak bele, különben mindenem folyós lesz...

2012. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 eee333 válasza:

a spar és inter-

spar ban szoktam venni laktózmentes túrót, kicsit drága de legalább lehet kapni ,én is érzékeny vagyok. a spar nagyon jó hely ilyen szempontból van tejföl , joghurt, puding és kakaójuk is(yoja soya) laktózmentes.

2012. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!