Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ma gyümölcsös- zselés túrótort...

Ma gyümölcsös- zselés túrótortát csináltam a párom születésnapjára. Megfog kötni a túró? (sürgős)

Figyelt kérdés
A recept azt írta hogy a 0,5 kg túró + felvert kemény tejszínhab keverékéhez, 1 evőkanál tejben feloldott zselatin szükséges. Én kb 3 evőkanállal raktam bele, elővigyázatosságból. Beraktam a hűtőbe dermedni a tortát már 1 órája, mégsem látom hogy a túró keményedett volna, mintha még folyós lenne. Mennyi idő kell neki hogy megdermedjen? Vagy kevés lenne benne a zselatin?
2011. szept. 27. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg fog dermedni, ne aggódj. De az ilyen tortáknak legalább 5-6 órát kell a hűtőben csücsülni, hogy szépen megszilárduljon a krém. Ezért tanácsos előző nap elkészíteni, és éjszakára hűtőbe tenni.
2011. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tettél bele zselatinfixet?

Az szépen megfogta volna

2011. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jaj bocsi, most látom hogy raktál, nem szóltam!

Meg fog dermedni gyönyörűen ne aggódj!

2011. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Válaszolni nem tudok a kérdésre, bocsi, de ahogy megláttam, annyira megkívántam a tortát! Hmm... lehet, hogy én is csinálok egyet! :D
2011. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig 3 ek. zselatin az nem kevés. Akkor màr kellett volna neki dermednie. En egyszer igy jàrtam, hogy a zselatint tejbe tettem és folyós maradt, nem keményedett meg. Aztàn lehet a többieknek lesz igazuk.Az biztos, hogy többet tejbe nem fogom tenni. Kiöntöttem.
2011. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Reméljük a legjobbakat. de valóban, az ilyeneket pihentetni kella hűtőben legalább 5 órát, hgy teljesen áthüljön.
2011. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Épp 2 napja használtam zselatint joghurthos eper tortához. Hűtőben nagyon lassan dermed, de én beraktam a fagyóba, ott 10 perc alatt szép kemény lett :) Csak figyelj rá és ne hagyd bent túl sokáig!
2012. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!