Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kenyér a mélyhűtőből? Meddig...

Kenyér a mélyhűtőből? Meddig fogyasztható?

Figyelt kérdés

Mindig is ódzkodtam a kenyér lefagyasztásától, gyerekkoromban mindig olyan fura állagú kenyér került elő belőle, úgyhogy én nem is kísérleteztem vele soha... Viszont egyik ismerősöm azt csinálja, hogy szeletelt kenyeret vesz, azt dobja a mélyhűtőbe, majd szeletenként kiszedi, negyedórát állni hagyja és fogyasztható - először kételkedtem, de tényleg semmi baja (ízre legalábbis) :)

Aztán elgondolkodtam, hogy az én esetemben is praktikus lenne - egyedül élek, nem fogy túl sok kenyér egy nap, viszont ott a fél kilós kedvenc korpás kenyerem, aminek a végét (ha nem többet) mindig ki kell dobnom, mert nem fogy el...

Merjem fagyasztgatni? Ha igen, hány napig? Vagy megromlik az, még ha nem is érzem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 16. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fagyaszd le,2 hétig nem lesz semmi baja..
2012. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem romlik meg, max. "hűtő" íze lesz. De 3-4 hétig nyugodtan tárolhatod, nem lesz mellékíze.
2012. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokáig én sem mertem megcsinálni, de most már bátor vagyok. Mondjuk nem a végét, hanem a közepéből rakok be úgy, hogy egy napi szükségletet (=max. 2 szeletet) csomagolok 1-1 folpackba. A szilveszterkor berakottat a múlt héten vettem ki, semmi baja.
2012. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, megromlani nem fog, csak több hónap után esetleg nem tökéletes az ize.


De van egy kérdésem: meg tudná valaki mondani, hogy mit az a hütöszag? Már több helyen olvastam, de nem tudom, mit kell ez alatt érteni.

2012. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

olyan a hűtőszag, hogy beveszi a többi dolog szagát a hűtőből. pl husok, zöldségek meg amik ott vannak, és nem jo igy.


egyébként olcsobban kijösz ha nagyobb kenyeret veszel, és nyugodtan tedd be, akár egy honapig is jo. csak tényleg szeleteld fel, ugy könnyebb olvasztani.

2012. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"olyan a hűtőszag, hogy beveszi a többi dolog szagát a hűtőből. pl husok, zöldségek meg amik ott vannak, és nem jo igy. "


Köszi a felvilágositást, ez eddig ismeretlen volt mint fogalom. Viszont ilyet nem is tapasztaltam még soha (pedig már nem vagyok túl fiatal - 55 éves), igaz, hogy az ételeket csak becsomagolva teszem a hütöbe, meg legalább havonta alaposan kimosom a hütöt. Viszont szaga nincs sem a hürönek, sem a benne lévö ételeknek.

2012. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a mélyhűtőben (amit azért havonta nem mos ki az ember lánya) hosszabb ideig tárolsz, valami sajátságos íze és szaga lesz, sajnos. Nem tudom máshogy megfogalmazni, csak ahogy többen is: hűtőíze lesz.
2012. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
havonta kimosod akkor nincs gond. de nekünk falusiaknak álltalában nagy mélyhűtőládánk van, ami nem kicsi. nem könnyü kimosni, tele van szerencsére.
2012. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hütöládát nem kell havonta mosni, de nekem mßes soha nem kapott szagot benne semmi.
2012. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!