Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kiszáradt tésztát lehet...

Kiszáradt tésztát lehet valahogy újra felpuhítani?

Figyelt kérdés
Tegnap anyukám csinált grízes tésztát, de valahogy megszáradt egy kicsit és kemény lett. Betettem mikróba, de nem puhult fel tőle... nem bírom így megenni... Valahogy fel lehet puhítani?
2012. febr. 4. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú én pont úgy szeretem, küldd át emailben! :-)


Egyébként meg csakis valahogy vízzel kombinálva tudnád puhítani, de hogy rendesen megpuhuljon, ahhoz moslékká kellene alakítsd. Nem ennéd meg...


Pár csepp vizet ráfröcskölsz, vagy kis pohár vizet forralsz mellette a mikroban... De sokat nem hat, az tuti.

2012. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tegyél rá,ha van lekvárt.
2012. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tegyél rá pici vizet, takard le folpakkal és úgy mikrózd.
2012. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szívesen átküldtem volna e-mailbe, hogy örömet okozhassak vele, de hogyan eszed meg? :D És ööö most annyira furdalta a kíváncsiság a lelkemet... ráadásul éhes is voltam... :D Szóval, na, azt a vizes dolgot már előtte is próbáltam, gondoltam én is hogy azon a vonalon kell elindulni, de nem nagyon jött be az a megoldás, azért írtam igazából a kérdést. Folpakom meg nem volt, úgyhogy kitaláltam valami mást. Beletettem forró vízbe és attól teljesen megpuhult. Kivettem, elég furán nézett ki, kicsit fehérebb lett, a darától kicsit ilyen trutymószerű is lett, ráadásul egy csomó lejött róla, de hát valamit valamiért... Szóval tényleg valami moslékszerűre sikerült. Kicsit hagytam állni, de láttam, hogy magától nem szárad meg, ezért serpenyőbe melegítettem és úgy jó lett. Kicsit talán más íze volt, de sikerült! Egy részét megcsináltam így és meg is ettem, holnap a többit is megcsinálom. Köszi a válaszokat!
2012. febr. 5. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!