Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy tudnék házilag olyan...

Hogy tudnék házilag olyan pudingot csinálni mint amit boltba lehet kapni?

Figyelt kérdés

pl ezekre gondolok:



[link]


[link]


Ja és nem a porokra gondolok amit csak tejjel meg cukorral kell főzni mert az szar.


2012. febr. 27. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
főzöd tejből és tojássárgájából
2012. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Nézd meg a Pumukli és a puding című epizódot, abban Éder Mester pudlingot főz Pumuklinak, már nem emlékszem a pontos arányokra, de volt benne tej, kristálycukor, keserű kakaópor, tojás, csipet só. Én az eredetit néztem, de biztos megvan magyar szinkronnal is.
2012. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy! Annyi ízfokozót, színezéket,stabilizátort,E-adalékot,tartósítót, emulgálót, térfogatnövelőt,amit ezek a vackok tartalmaznak úgy sem tudsz összevásárolni...


Csatlakoznék az első hozzászólóhoz...

2012. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hű, hát pont ilyet biztosan nem fogsz tudni csinálni, de van egy receptem:

fél liter tejet lábosban kezdj felforralni,

fél bögre tejhez adj 2 nagy evőkanál lisztet, keverd csomómentesre, tegyél bele cukrozatlan kakaóport, keverd bele, ha forr a tej (vedd kisebb lángra vagy fokozatra), folyamatos kevergetés mellett csorgasd bele a lisztes keveréket, majd tegyél bele cukrot, folyamatos kevergetés mellett hagyd besűrűsödni.


Kihűtve is jó, de én forrón szoktam beletörni édes kétszersültet, és langyosan eszem.

2012. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a pudingos zacskón az összetételét és ott a válasz. Kukoricakeményítőből áll az egész és ehhez adnak persze színezéket, aromákat. Ha nem akarsz vacakolni, akkor nézd meg, hogy hány gramm pudingpor van egy zacsiban (most megnéztem a Haas-ban 40g) és annyi keményítőből készíted a pudingot fél liter tejjel a szokásos módon. Ha valamilyen ízűt szeretnél, akkor ízesítsd. Vaníliaaromát rakhaszt bele vagy vaníliát kaparsz bele. Csokit olvaszhatsz bele vagy kakaóport teszel bele. Lehet fahéjasat csinálni, de pl. meggybefőtt levével meggyeset. Szerintem gyümölcspéppel is lehet kísérletezni. Pl. majd eperszezonban egy kis leturmixolt epret keverni bele. Érdemes kísérletezni.
2012. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg elkészítette Éder mester a pudingot, ő is evett belőle, miért pontoztatok le, nektek nem volt gyerekkorotok? Eh, így segítsen az ember. De tudjátok, mit, megkeresem mégegyszer azt a részt, elkészítem, ti meg csak keressétek a főzőspuding receptjét! Eh...
2012. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!