Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lassan osszekoltozunk a...

Lassan osszekoltozunk a parommal de en meg nemtudok fozni. Nem szeretnek jarni semilyen iskolazasra vagy valami ilyesmire... csak otthon megtanulni magamnak.. Hogy sikerulhet ez?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 14. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele.Ne aggódj,hamar belejössz.Vegyél egy szakácskönyvet,az alapján könnyebb lesz.
2008. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak úgyment,hogy el lestem otthonról a dolgokat.Mikor összeköltöztem a párommal eleinte nélkűle nem is mertem főzni.De aztán önbizalmam lett és elkezdtem bújni a szakácskönyveket.Hamar belefogsz jönni ha érdekel a főzés.Sok sikert kívánok neked!
2008. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom menni fog.Vegyél egy szakácskönyvet,vagy kérj édesanyádtól.Van,ami nem sikerül elsőre,így lehet babgulyás helyett babfőzeléket csinálni:)De néhány hónap,és nagyon fog menni.Senki sem úgy született,hogy tud főzni.Meg anyukádat nézegesd a konyhában,hogy ő hogyan csinálja.
2008. ápr. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg anyukádat, vagy egy főzni tudó barátnődet, hogy néhány egyszerű ételt készítsetek el együtt! Vagy inkább mondja, hogy mit csinálj és csináld Te! (De ezt ne telefonon természetesen, hanem személyesen, hogy ha kell, besegíthessen)

Ha így megtanulod az alapvető dolgokjat, rájössz, hogy nem is ördöngősség! Ezután már otthon elég egy szakácskönyv és abból sok mindent meg fogsz tudni csinálni. A bonyolultabb ételek perszeinkább később kerüljenek sorra!

Sok sikert!

2008. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a főzésben semmi ördöngősség. Minden nagyobb könyvesboltban lehet találni olyan szakácskönyvet, amiben egyszerűbb receptek vannak, a főzési alapfogalmakat is megmagyarázza. Szerezz be egy ilyet, és főzz minden nap. Aki "tud főzni", az sem tud minden receptet fejből, csak amiket gyakran főz. Én nagyon szeretek főzni, de nekem is kell a legtöbb ételhez a recept (szerintem mindenkinek), csak a zöldbab főzeléket meg a pörköltet tudom úgy, hogy nincs is sehol leírva nekem. Meg az olyan dolgokat, amiket én találtam ki. A neten is kereshetsz egyszerű recepteket, ráadásul ha nem értesz valami fogalmat, akkor arra is két pillanat alatt rákereshetsz. Pl. a mindmegette.hu nagyon jó, ott nagyon egyszerű keresni. És ha valahol azt írják, hogy rántás kell a főzelékbe, vagy be kell habarni, akkor csak beírod a szót a gugliba, és kidob egy pár jó megoldást. Persze a főzés alapja az, hogy ne keseredj el, ha valami nem sikerül jól, ahhoz is jó képet vágunk és megesszük, és tanulunk belőle, hogy pl. túl híg lett, akkor legközelebb kevesebb vizet teszünk bele, ha odaég, akkor jobban figyelünk, ha túl sűrű, akkor jobban higítjuk, vagy kevesebb lisztet teszünk bele. Szóval próbálgatni kell, meg nagyon jól lehet kísérletezni az ízekkel, fűszerekkel, az már az igazi kaland :)
2008. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia!Én is pont ugyanigy vagyok,most költöztünk külön a férjemmel,hát nem vagyok egy konyha tündér,de anyós,anyukám,és a Horváth Ilona szakácskönyv csodákra képes.Babgulyás,Hortobágyi palacsinta,Krumpifőzelék,Fasirt,Bolognai már nagyon megy!!Élvezd a főzést,Én nagyon kiváncsi voltam magamra h mit tudok,és tetszik!!Sok sikert!
2008. máj. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sok mindent tudtam megfőzni amikor külön háztarásba költöztünk a szülőktől, de az ún.mélyvízbe ugrás a tuti. először a legalapabb receptekkel próbálkozz, a neten is rengeteg egyszerű recept van. ajánlom ha saját gyűjteményt csinálsz receptekből, mindég jegyzetelj ha valamit máshogyan kell csinálni vagy úgy látod valamiből többet kevesebbet kell bele tenni. és ne felejtsd el a telefonos segítséget, "anyut" mindig fel lehet hívni!!
2009. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!