Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fehér vagy feketebors?

Fehér vagy feketebors?

Figyelt kérdés
Melyiket preferálod, ill. melyiket használod többet? Én inkább a fehéret.

2012. ápr. 4. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Végülis ugyanaz a bogyó, csak más érési szakaszban szedik le.

A fekete borsot éretlenül (zölden) szedik le, napon szárad feketére.

A fehér borsot éretten szüretelik, de a vörös héját eltávolítják. A fehér bors lágyabb, kevésbé csíp.

Én mindkettőt használom, a világos ételekbe általában fehér borsot teszek, a többibe meg azt, ami éppen eszembe jut, van hogy vegyesen.

Egy a lényeg, frissen darálom!

2012. ápr. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor használok fehéret, ha az étel színe megkívánja, mert rosszul nézne ki benne a fekete. (tartár, tejszínes kaják, stb.)

Az erőssége a gyártótól függ, használtam már erősebb fehér borsot, mint amilyen a másik forgalmazó fekete borsa volt, úgyhogy ez nem befolyásol.

2012. ápr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Én jobb szeretem a feketét, csak ha muszály akkor használok fehéret.

Nekem a fehérnek virágföld szaga és íze van.

2012. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert kóstoltad már a virágföldet? :D
2012. ápr. 4. 17:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. :)
2012. ápr. 4. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Az illattal alapból társítom az ízt is, de amúgy igen.Gyereknek igen.
2012. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként a természetes anyagoknál sokszor az illat és az íz hasonló karakterű, ha lehet ilyet mondani, de mondjuk ugyanezt a tusfürdővel nem próbálná ki az ember.
2012. ápr. 5. 04:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően feketeborsot használok, de az étel jellegétől függ. A fehérbors nem annyira intezív, ezért pl. sajtmártásba teszem- nem csak a színe miatt. Húslevesbe pedig csak feketét tudok elképzelni.
2012. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!