Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet házilag fehér...

Hogyan lehet házilag fehér csokit csinálni?

Figyelt kérdés
Tudna valaki receptet írni mert a neten nem találtam csak egyet de ott is csak az összetevők voltak de hogy miből mennyit az nem.
2011. márc. 19. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Fehér csokihoz (mint bármilyen más csokihoz) kakaóvaj kell, ami egy olyan növényi zsiradék, amit a kakaóbab termésekből sajtolnak ki nagy nyomás alatt, hidegen.

Kakaóvajat sajnos olyan formában amilyenben te szeretnéd (ahhoz h csokit gyárts házilag) nem fogsz tudni beszerezni, csak kozmetikai célokra stb.. alkalmazható kakaóvaj-tartalmú készítményt.

2011. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Itt azt írja hogy:"Ghanai, 100% tisztaságú, finomítatlan, adalékmentes, bio- és ehető Kakaóvaj" [link] Ebből szerintem lehet ha ehető.
2011. márc. 19. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem be lehet szerezni kakaóvajat cukrász nagykereskedésekben...amúgy, ha azt az orgonás fehércsokis receptet találtad meg te is, akkor sztem jó az, nem is kellenek hozzá az arányok
2011. márc. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondhatnék még pár dolgot így kapásból, ami ehető, de nem kifejezetten étkezési célokra van kitalálva. De lényeg az, hogy szerintem nem tudnál házilag ebből finom és eredeti fehércsokit varázsolni, de ha mégis, szerintem tök értelmetlen. 100 ml kakaóvajból (min. 2000 ft) és cukorból ki tudnál hozni max 2 tábla fehércsokit, míg a boltban jobb minőségűt kapsz 270 ft-tól.

Ha csokoládéból szeretnél alkotni otthon finom édességeket, próbálkozz házi készítésű trüffelekkel, amikhez kész csokit veszel, és azok felhasználásával kedved szerint alakítgatsz formákat. Nagyon jókat találsz pl. a nosalty-n, ha beírod hogy "trüffel". De használd az internetes keresőket, biztos találsz számodra megfelelőt.

2011. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha esetleg pesti vagy

[link]

2011. márc. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én Konzol kakaóvajából (kapható egyedül itt: [link] )és kókuszából kutyultam fehércsokit bourbon vaníliával, egy nagyon kevés cukorral, és egy kis tejszínnel. Arányokat ne kérdezz, mert érzésre dobtam össze.
2011. máj. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!