Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a házi és bolti tojást? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Voltam piacon, állítólag házi tojást árulnak, de:

-meg van számozva (rákérdeztem, azt mondták, hogy kötelező. Ez igaz?)

-teljesen ugyanolyan színű kívülről és a sárgája is teljesen ugyanolyan színű mindegyiknek (Kívülről mind narancssárgás, belül szintén, míg egy láthatóan falusi néni tojásai kakisak és fehér héjúak, belül halványsárgástól a narancssárgásig terjed a tojás sárgájának a színe.)



2012. ápr. 11. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha piacon veszed,akkor a számozás vallóban kötelező. De ott nem lehet kakis tojást árulni,ez csak háznál fordulhat elő.

Ha megmossák a tojást,kevesebb ideig áll el. Piacon nem szoktak bolti tojást árulni,legfeljebb olyanokat,amit nagyüzemileg termelnek.

2012. ápr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha tök egyformák a tojások, akkor termelőtől vannak


ha vízszerű a fehérje és folyik, csepeg, akkor sem házi a tojás


falusi néni nem fog a piacra menni árulni, mert helypénzt kell fizetni

2012. ápr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Múlt héten vettem a piacon házitojást, az nem volt megszámozva, a héja jóval keményebb volt, nem olyan papírvékony, mint a bolti, barna hája volt, nem a héj színe dönti el, hogy házi, vagy bolti, mert az a csirke fajtájától függ.
2012. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Én egy nénitől vásárolom a tojást, háznál. Nem piacon.


Gyönyörű nagyok a tojások, a sárgája narancssárga.


Most az ünnepek előtt elfogyott a néninél, ezért kénytelen voltam boltban venni...

Maradt a háztáji tojásból annyi, hogy a sütéshez csak 2 db-ot kellett felütnöm a boltiból.

Az eredmény megdöbbentő volt még számomra is, mivel egymás mellett láttam a kétféle tojássárgáját...


A háztáji sárgája gyönyörű nagy narancsárga, a boltié nagyon kicsi alig-alig nevezhető a leghalványabb sárga színnek is...



Én ha piacon veszem, akkor mindig idős nénit/bácsit keresek aki árul, mert ő biztos nem ver át azzal hogy házi-e vagy sem.

2012. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

A tojássárgája lehet "gyönyörű narancssárga", ha karotint kapnak a csirkék. Télen kevés a zöld, ilyenkor a háznál etetett csirkéknek is világosabb a sárgája. Az idős bácsik-nénik között nem egyet ismerek, aki lemossa a bolti tojásról a festéket és háziként árulja egy tízessel drágábban.:-(

Nekem őstermelő a családom, állítom, hogy nem lehet megkülönböztetni a kettőt a külcsín alapján.

2012. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

4-es vagyok!


5-ösnek:


Lehet hogy arra felétek ez a divat, de itt ahol én lakom nem.

Az idős bácsik-nénik akik szombatonként kint árulják amilyük éppen van ( tojás, virág, krumpli stb.) ők a sajátjukat árulják.

28 ft-ért veszem tőlük a tojást ( a nénikétől akinél háznál veszem ott adja 23-ért), érdekes lenne ha pl. boltban venné a tojás db-ját 50 ft-ért, akkor hogy adhatná el nekem 28-ért?

Szerencsére errefelé még a tisztesség dívik.


Egyébként nagyon sokan vesznek tőlük a piacon, épp az ilyen elszállt árak miatt, na és a minőség miatt.

2012. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves négyes, én is elítélem maximálisan az ilyesmit. De TUDOM, hogy van ilyen. Én Budapesten élek, itt a piacon 48 Ft alatt nincs tojás. A szüleim egy pest megyei faluban laknak, és tudom, hogy van olyan falujukbeli, akinek a fia otthon 40 alatt megveszi a mutlinál és a szülők 55-ért adják egy pesti piacon. Tyúkjuk nincs, nem a sajátjukat árulják.

Annyira nem is nagy titok ez, ők is "tanulták" másoktól.

2012. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!