Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Soha nem fut fel nekem az...

Fáy Bernadett kérdése:

Soha nem fut fel nekem az élesztő. Miért? Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:

hogyan csináléod írd le, és megpróbáljuk együtt kideríteni.

ahogy én csinálom, langyos tejbe /vízbe ( tésztától függően) egy kis cukrot teszek. ebbe morzsolom a kellő mennyiségű élesztőt és meleg helyen tartom.

pl bekapcsolom a sütőt takarékra, kicsit nyitvahagyom így kellő meleg jön ki belőle és a főzőlap elég meleg , de nem forró. no itt szépen fölfut az élesztő.

amikor karfiolszerűen növekedik és finoman pezseg is, akkor jó.

2012. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így kell, még annyit, hogy langyos tejbe kell tenni, és nem túl meleg helyen, letakarva kell felfuttatni.És persze fontos, hogy az élesztő friss legyen,, szavatosságot mindíg ellenőrizni kell. Van por alakban kapható élesztő, Dr. Oetker márkájú is, én még nem próbáltam, ez tovább eláll.
2012. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában ott szokták elrontani, hogy túl meleg a tej. Az megöli az élesztőgombákat. 37 fokosnál semmiképp se legyen melegebb, ezt akár lázmérővel is ellenőrizheted.
2012. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha hideg a tej alszik az élesztő, ha túl meleg, akkor elégnek a gombák. Jó kéz meleg. Kis cukrot szórj a tejbe, keverd el, szórj lisztet a tetejére. Jól írta eddig mindenki. Annak jónak kell lenni. Várd ki, nem fut fel azonnal. Jó öt perc kell neki. Kőttesekhez langyos hőmérsékletű hozzávalók kellenek.
2012. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Langyos cukros tejbe morzsolom, mindíg sikerül felfuttatni.
2012. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
2-es és 5-ös: A mindig rövid i!
2012. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!