Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen sütőtálat vegyek?...

Milyen sütőtálat vegyek? Jénait, teflonost, esetleg mi mást?

Figyelt kérdés

Rakott ételekre gondoltam, de végül is akármilyen lehet, mert még egy sincsen. Fontossági sorrend szerint akarok beruházni rá, mivel elég drágák.


Jénait, esetleg teflonosat? Melyikben jobb készíteni ételt?



2012. máj. 20. 20:08
1 2
 1/17 tetro ***** válasza:
szerintem a teflonos több mindenre jó. de valójában én kerámia tálban meg üvegben is megsütök akármit. pitét, lassagnet, akármit...
2012. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én albérletes vagyok,nekem egy tepsim van egy jó nagy teflonos ezt használom mindenre:))

Tortát nem szoktam sütni ahhoz szar a sütőm,de főzésre tökéletes!

2012. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A teflonosban több mindent el tudsz készíteni (sütni,főzni), viszont nem tudsz mondjuk tálalni. A jénaiban tudsz szükség esetén sütni-főzni, és tálalni is.

Azt mérd fel, milyen sűrűn vannak nálatok olyan ebédek-vacsorák, ahol meghívott vendégek is étkeznek, ha igen, akkor inkább jénait vegyél.

Ha leginkább csak pároddal vagytok, akkor a teflont.

2012. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert a jénai most a teszkóban le van árazva félárra. Csak nem tudom, mennyire hasznos. Mármint mennyire ég le benne az étel vagy mennyire strapabíró.


Szóval valamilyen hosszan kitartót szeretnék venni, ami sokféle ételre jó.

2012. máj. 20. 20:28
 5/17 anonim ***** válasza:
Elsőre én is a teflonost mondanám, aztán jöhet a többi. A teflonos sokoldalúbb.
2012. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Leginkább csak magunknak kell. Még nincs egy edényünk sem, amiben lehet sütni, de nagyon szeretnék ilyen ételeket készíteni. Úgyhogy most már venni kéne valamit. De akkor az tényleg jó befektetés legyen.
2012. máj. 20. 20:31
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet nem fogsz örülni a válaszomnak. :)

Én a rakottakat jénaiban sütöm, nem ég le benne soha.

2 teflon tepsim van, egyiket húsos ételekhez használom, a másikat sütikhez.

2012. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

2 jénaim van, rakott krumplit, töltött karalábot, hasonlókat készítek az egyikben. Tejet forralok, ill. vendéglátáskor a húslevest tálalom a másikban.

2 teflonedényem van (kisebb-nagyobb) ezekben húst sütök

1 palacsinta-sütőm is van külön teflon csak erre a célra


Attól függ, hogy mennyire jön ki a leárazás Ft-ban.

Azt tudni kell, hogy a jénai ha nem vigyázunk nagyon könnyen elcsattan, míg a teflonnál ilyen veszély nincs.

2012. máj. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A jénai csak akkor pattan szét, ha hirtelen hőmérséklet változás éri. Nem szabad előmelegített sütőbe tenni, vagy sütőből kivéve hideg felületre, és forrón sem szabad a hűtőbe. Több mint 10 éve használom, nekem még nem tört el.
2012. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Így ahogy mondod. Nekem sem csattant még szét, de aki nem ismeri, annak nem árt felhívni a figyelmet rá.

Hideg sütőbe berakni és a jénai a sütővel együtt melegedjen fel.

Kivételkor pedig előtte én tiszta konyharuhákat szoktam kb. 3-5 cm vastagra összehajtogatni, ha a forró jénait arra rakom, sosem csattan el, mert a konyharuha rögtön felveszi a hőt.

2012. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!