Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen sütőtálat vegyek?...

Milyen sütőtálat vegyek? Jénait, teflonost, esetleg mi mást?

Figyelt kérdés

Rakott ételekre gondoltam, de végül is akármilyen lehet, mert még egy sincsen. Fontossági sorrend szerint akarok beruházni rá, mivel elég drágák.


Jénait, esetleg teflonosat? Melyikben jobb készíteni ételt?



2012. máj. 20. 20:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Most a teszkóban a 2,9 literes 1700ft, az 5,1 literes 2200 ft. És fedővel együtt. Persze nincs rá írva, hogy jénai, csak annyi, hogy sütőtál, és azt se írják, hogy sima gázsütőbe lehetne tenni vagy lángra. Csak azt, hogy elektromos lerbe vagy főzőlapra, de tisztára úgy néz ki, mint a jénai.


A teflonos gondolom ennél sokkal drágább. Hol érdemes nézni őket?


Amúgy anyukámnak van egy alumíniumja is, és az is eléggé jól bírja a használatot.

2012. máj. 21. 11:41
 12/17 tetro ***** válasza:
Alumíniumot ne. És nekem ez a tescos is gyanúsan olcsónak tűnik. Habár ettől még lehet jó. Én a nagy tepsimet a teflonost olyan 15ezer Ft körül vettem.
2012. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor most vedd meg a 3 l-est, 1700-ért és kezeld úgy, hogy az jénai = hideg sütőbe, és a hőfokot csak fokozatosan emelni, hogy fokozatosan melegedjen fel mind a sütő, mind vele együtt a tál is.


Fent ne közvetlenül a lángra, hanem tégy alá elosztót, és ugyanúgy a lángot először nagyon kicsire, majd ahogy melegszik a tál, úgy fokozatosan emeled a hőt. Ha így csinálod, nem fog elcsattanni.


Persze azt is megteheted, hogy ezért a pénzért olcsóbb, zománcozott lábast, fazekat vásárolsz első nekifutásban, azokkal nem fog semmi meglepi érni. Majd amikor egy kicsit "erősebbek lesztek", akkor majd bevásárolsz az ilyenekből is.

2012. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ez most féláron van. Igaz, van zománcozott is féláron, de az ilyen lábasoknál az a tapasztalatom, hogy az étel könnyen leég bennük.
2012. máj. 21. 12:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Számomra elengedhetetlen a jó öreg Pataki-tál :).


Egyébként a jénaijaimat (huh, milyen szó), nagyon szeretem, sokoldalúan lehet használni: rakottak, felfújtak, tésztafélék...stb. Szelet húst tepsiben szoktam sütni. Én vennék 1 jénait és 1 közepes tepsit először :). Aztán Pataki-tálat :):):).

2012. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Persze Pataki!

De írja a kérdező, hogy most kezdi felszerelni a konyháját (legalábbis azt írta, hogy még nincs semmi ilyesmi), és nem is akar (tud) egyszerre sokat áldozni az ilyesmire.

A Pataki nagyon jó, de azért mindenre nem használható.

2012. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Imádom a jénai tálakat,én csak abban sütök csirkét,sertést,és rakott dolgokat is!

És ami nálam nagy szempont,hogy nagyon könnyű mosogatni is,még ha kicsit ráég a sajt a szaft az oldalára,akkor is!

És nagyon mutatós benne a kaja,mert ugye átlátszik! Nem karcolódik,ha késsel nyúlok be,és a nem kell áztatni sem! Rakott karfiol,zöldbab,csirke mell szeletek gombával,almás csirke mozzarellával...ezeket mind ebbe szoktam! :)

2013. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!