Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Globus ínyenc mártás recept...

Globus ínyenc mártás recept házilag?

Figyelt kérdés
Nagyon ízlék a globus ínyenc mártás mindenkinek a családból, de szeretnék házilag készíteni, mert nekem egy kicsit sok a bolti ára. Tudna valaki egy receptet írni nekem hozzá? Köszönöm

2012. máj. 21. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A terméken az van feltüntetve, hogy majonéz alapú mártás savanyú uborka és snitling darabokkal.

Recept nincs hozzá, de ha készitesz majonézt, fele mennyiségű tejföllel meg füszerekkel összekevered, akkor hasonló izt tudsz elérni. Ha savanyú uborkát meg snitlinget apróra vágva belekeversz, akkor hasonló lesz. A mennyiségekkel kell kisérletezni, hogy olyan legyen, mint a kész.

2012. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ
2012. máj. 23. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hagymát, esetleg fokhagymát összeturmixolni, hozzá mustár, olívaolaj, majonéz és tejföl, nagyon apróra vágott savanyú uborka (így ecet nem is kell bele), sok friss zöldfűszer (metélőhagyma, metélőfokhagyma vagy medvehagyma, bazsalikom, petrezselyem - nem mind, amelyiket szeretitek). A mennyiségeket és a fűszerezés erősségét saját és családod ízléséhez igazíthatod. Hogy meddig áll el hűtőben, azt nem tudom (ha eláll, lehet nagyobb mennyiséget is csinálni és jól lezárt üvegekben tárolni).
2012. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!