Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A befőttet mivel tartósítjátok...

A befőttet mivel tartósítjátok? A szalicilt miért vonták ki a forgalomból?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 12:49
1 2
 1/15 anonim válasza:

A szalicil teljesen jó, mi is azzal szoktuk. Lehet még nátrium-benzoáttal is, de az valószínűleg káros az egészségre.

Tavaly még tudtam venni a boltban. Nem is tudtam, hogy kivonták.

Talán próbáld meg gyógyszertárban, hátha náluk van.

2012. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

Én soha nem teszek semmibe tartósitószert, és igy sem romlik meg sem a befött, sem a lekvár/dzsemm, sem a szörpök.

Jó minöségü gyümölcsöt veszek hozzá, tisztán dolgozom, az üvegek is tiszták, és igyekszem gyorsan befözni az alapanyagokat.

A szalicilt meg azért vonták ki a forgalomból, mert káros az egészségre, és ez nem azt jelenti - ellentétben sok ember véleményével, hogy ha használod, akkor egyszer csak belehalsz, hanem azt, hogy a szalicil lerakódik az izületekben és gyulladást okoz, illetve reumára hajlamosit.

2012. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát én már sehol sem kapom! Minden honnan azt hallom, hogy betiltották, mert káros az egészségre! De akkor mivel tartósítsak, ha a benzonát is egészségtelen???
2012. jún. 13. 13:00
 4/15 anonim ***** válasza:
asszem szódabikarbónával is lehet. meg bolti befőtt-tartósítóval.
2012. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Na-szalicilát reuma és izületi gyulladás elleni gyógyszer!Mi rakódik le hol? Mire káros?
2012. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2. válaszoló! Semmit nem raksz rá és eláll? Meggy befőttet szeretnék rakni, akkor csak meggy, cukor és kifőzöm? Száraz dunsztba teszed?

A lekvárt hogy szoktad fejre állítod az üveget??

2012. jún. 13. 13:02
 7/15 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy mire káros, de tényleg nagy multikba is meg kisebb közértekbe is ezt hallom! Hétvégén körbe jártam emiatt a várost, és sehol sem kaptam! :(
2012. jún. 13. 13:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy fenét lehet a szódabikarbonával tartósítani!
2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Bocs, lehet hogy tévedtem.
2012. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak arra gondoltam, hogy a szódabikarbóna fertőtlenít, ergo kinyírja a gombákat, így nem penészedik...
2012. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!