Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell sárgabarack lekvárt...

Hogy kell sárgabarack lekvárt főzni? Mennyi cukor kell mennyi barackhoz? Mivel tartositjátok?

Figyelt kérdés
egyszerű receptet kérek.köszi
2009. júl. 20. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerübb, ha a barackot kimagozás után átdarálod húsdarálón, vagy erösebb géppel leturmixolod, kevergetve fözöd, amig kezd sürüsödni (1 - 1,5 óra is lehet, attól függöén, hogy milyen vizes a gyümölcs), hozzáteszel kilónként fél - egy kg cukrot (attólfüggöen, hogy milyen édesen szeretitek), ezzel még fözöd kb. 20 - 30 percig és forrón csavaros fedelü (Frissen forró vizzel kimosott és lecsurgatott- nem törölgetett) üvegekbe, és rögtön lezárod.

Ha nem akarsz vele sütni és gyorsabban akarod, akkor a darált barackot csak felforralod, zselésitö cukrot adsz hozzá, a csomagom levö leirás szerint fözöd a megadott ideig. Igy is finom, de nem olyan, mint a régi hagyományos.

2009. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én igy csinálom:

a barackokat megmosom, kimagozom,

egy kilóhoz fél kiló cukrot adok, elkeverem és teszem is oda főni

a cukor elolvad hő hatására, a barack pedig szétfő

miután elfő a habja, még kb. 20-25 percet főzöm, és az előkészített befőttesüvegekbe adagolom.

hűtőtáskát kibélelek törölközővel, abba sorakoztatom őket fejjel lefele, majd 3 nap múlva sorakoztatom a kamrába. ekkor ha kell az üvegeket áttörölöm nedves ruhával.

még sohasem romlott el. most is találtam 2006-os adagot, tökéletes állapotban.

2009. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

dr oetker dzsemfix extra 2 in 1


[link]


Nekünk bevált,meggyből barackbol,zöld paradicsombol is csináltam lekvárt:)össz vissz nem volt több egyik sem 1,5 óránál nagyon hasznos ajánlom mindenkinek!!!ja és csak 24 éves vagyok tehát nem egy konyhavirtuoz:):)nem kell tartositani,ha felbontod hűtöben tárold.

2009. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

Csajok!!


[link]

ezt még érdemes átolvasni!!

2009. júl. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!