Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tapasztalat nyers egész meggy...

Tapasztalat nyers egész meggy eltételére?

Figyelt kérdés
Üvegekbe szeretném a meggyet eltenni, de főzni és magozni nincs időm a két pici babám mellett. Van bevált receptetek ami tutira megmarad főzés nélkül? Köszönöm!!

2012. jún. 21. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
én a sütőben csinálom a befőttet. Beteszem az üvegeket (16 db fér be) kis víz a tepsibe alattuk, teletöltöm meggyel, 30 deka cukor és víz. Ha felforrt, akkor lezárom és szárazdunsztba teszem. nagyon hamar megy és nagyon kevés munka.
2012. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szalicilt nem teszel a tetejére? Üvegenként 30 dkg cukor?
2012. jún. 21. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem fagyasztod? Én mindig úgy rakom el, utána sütibe és levesbe is finomabb (sütibe kimagozom, de levesbe pl. nem szoktam).
2012. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is finomabb a fagyasztott! Meggyszósznyi vagy levesnyi adagokra méretezve zacsiban vagy dobozban... Már persze akinek van annyi helye a fagyasztóban.

Bár én az utóbbi időben már nagyon keveset teszek el egészben, mert egyre kukacosabbak a meggyek... Jobb frissen kimagozni és szelektálni. Feles meggyet is jó fagyasztani pitére való adagokban! :-)


Mondjuk bármilyen meggyeltevés legidőigényesebb rész a magozás, hát ez van...

2012. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fagyasztottam is belőle, de nem volt sok hely a fagyóban.

Végül is anyósom bevállalta mind a 20 kilót és kimagozta, eltette:-)

2012. jún. 22. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nagy ölelést küldünk az anyósodnak!!
2012. jún. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kapott anyósom ölelést:-))

Köszi:-)

2012. jún. 25. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!