Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet ettől ételmérgezésem?...

Lehet ettől ételmérgezésem? Tegnapi főtt tészta kint maradt a tűzhelyen, és ma délután ettem belőle 4-5 szemet, falatot, nem többet.

Figyelt kérdés
Később olvastam, hogy egy nappal később ilyen melegben az már romlott lehet, bár ízre nem éreztem rajta, de elronthattam ezzel a gyomrom? Mennyi idő után nyugodhatok meg, ha nincs panaszom?
2012. jún. 28. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tészta rossz lett volna, azt észre lehetne venni, mert savanyú vagy rossz az ize.


Egész biztos nincs töle semmi bajod, söt a tésztának sem volt baja.

2012. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5 darabtól nem valószínű, hogy bajod lesz. Ha lesz is, max. 1 nap, és esetleg hasmenés várható, ha nem volt semmi a tésztán. Ha volt rajta szósz, tejszínes, tejes, húsos, sajtos stb., úgy rosszabb.
2012. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Első, ezzel azt állítod, hogy felesleges hűteni a tésztát 30 fokban, mert anélkül sem lesz baja? Én télen sem enném meg (és senkivel nem is etetném meg) másnap, ha nem volt hűtőben.
2012. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vagyok: NEM AZT állitottam, hogy felesleges hüteni a tésztát, hanem azt, hogy ha EZ a tészta romlott lett volna, akkor a kérdezö észrevette volna az izén.
2012. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A romlott tészta veszettül büdös, észre vetted volna. Nekem egyszer romlott meg így melegben, a kukáig alig bírtam elvinni, hányinger kerülgetett a szagától.
2012. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ételmérgezéshez kevés 4-5 falat tészta, még akkor is, ha az tegnap főtt. A liszt megsavanyodik, és az másfajta erjedés, mint például a húsoknál. A liszt savas erjedését gombák okozzák, a húsét tejsavbaktériumok.Nincs okod aggodalomra. Hasmenésre egy szem carbo activatus.
2012. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!