Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Már megint hülye voltam....

Már megint hülye voltam. Elfelejtettem berakni a túrós tésztát szalonnával a hűtőbe éjszaka :/ és délután is kint volt! Már beraktam, de megromlott mi?

Figyelt kérdés
Hogy tudjam meg hogy romlott -e ? Hisz tejtermék a túró egy éjszaka alatt megromlik,nem? Büdösnek kell lennie vagy csak fura íznek? Kidobjam?

2012. jún. 2. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ne dobd ki!

Legfeljebb kicsit savanyú, de semmi bajod nem lesz tőle!

2012. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
67%
Kóstóld meg és eldöntöd. Én is ugy szoktam.
2012. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ennyi idő alatt nem romlik meg. Én általában estefelé főzök, sokszor még nem hűl ki, mire lefeküdnék és gyakran előhagyom éjszakára.

Lehet hülyeség, de én mindig abból indulok ki, hogy egy lagzi másnap reggelig tart és az idő alatt végig ott vannak az ételek az asztalon, ami még előző nap készült. Azt is túl szokták élni :-)

2012. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de tejtermék az se baj? Nem okoz hasmenést? Remélem nem lesz bajunk tőle:)) sajnálnám kidobni az biztos:)
2012. jún. 2. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem reszkíroznék, túró és tejtermék ha romlott volt, (vagy romlásnak indult) akkor nem a gyomrodat kezdi el bántani, hanem az emésztő-szerveknél (máj, epe) problémákat okozHAT !!
2012. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A múltkoriban is jártál már így valami kajával. Egyébként pont az este, amikor láttam, hogy válaszolgatsz kérdésekre, gondoltam rákérdezek, hogy mindent beraktál-e a hűtőbe?

Sajnálom, majd legközelebb!

2012. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ez tetszett xdxd

Hülye fejemmel nagyon feledékeny vagyok,de jó arány azóta ez volt az első:))

Na aztán most értem haza munkából elkezdtem szagolgatni,hát olyan furcsa szaga volt.. Megkostóltam furcsa íz..Mondom megmelegítem hátha.. Olyan alhokol szaga volt én még ilyet nem pipáltam:)) Olyan mikor ernyed a szesz vagy nem tudom,párom jóízüen megette én éhen maradtam,majd leugrok boltba:)

Áhh nagyon finnyás vagyok erre a romlott/nem romlott dologra,nem is tudom miért fárasztalak titeket ilyennel mikor úgyse eszem meg:)) bocsi érte:)

2012. jún. 2. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
De! Kérdezzél csak nyugodtan! Neked is pont, nekünk is pont! Ez így pont jó! :))))
2012. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Főtt (kész) ételektől nem nagyon lesz bajod. Ha megromlott azt azonnal észreveszed a szagán, ízén, állagán, de ha esetleg megeszed sem fogsz belehalni. A veszélyes a nyers alapanyagok tárolása, tojás, nyers és füstölt húsok, bár egy kis tapasztalattal ezeket is jó eséllyel kiszúrod, ha romlott. Én voltam vendéglátós és jobb, ha nem tudod, mi mindent megetetnek veled egy étteremben! :-) Ökölszabály: néhány perc forralás vagy melegítés után szinte biztos, hogy semmi bajod nem lesz, HA az alapanyagok rendben voltak még a főzés előtt.
2012. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!