Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy készítsünk csemege uborkát?

Hogy készítsünk csemege uborkát?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy ismerőstől 8 kg uborkát és most szeretnénk csemege uborkát készíteni belőle, van-e valakinek bevált receptje, ami jó ízű lett?

2012. júl. 8. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megtisztítottam az uborkát, belerendeztem az üvegekbe szépen egymás mellé. Tettem az aljára 1-2 meggyfa levelet. Közé torma csíkokat és szárított kapor szálakat. Felöntöttem vízzel, majd az összesről leöntöttem a vizet egy nagy fazékba. Méricskélve 1 rész ecet + 5 rész víz aránnyal öntöttem bele ecetet. A sót, cukrot már ízlés szerint tettem bele, meg egész borsszemeket. Amíg nem forró a lé, addig kóstolgattam. Felforraltam az összes folyadékot, és forrón visszakanalaztam az üvegekbe. A kupakokat nem csavartam rá, mert másnap ismét leöntöttem a levet, ismét felforraltam és ismét visszaöntöttem az üvegekbe. Most már egy borsónyi szalicilt tettem az üvegek tetejére, jól rácsavartam a kupakokat. Egy nagy lavórt kibéleltem takaróval, ebbe állítottam az üvegeket, betakargattam, s addig volt ott, míg ki nem hűlt. Lehet, hogy van kevésbé macerás módszer, de így isteni az uborka, nem vad, a színe is szép, és kellemesen édeskés az íze,ropogós, nem lágy, és soha nem romlik meg.
2012. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötletet és az se baj ha macerás csak finom legyen.
2012. júl. 8. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Én minden savanyúságot savanyúság tartósítóval teszek el. Állati egyszerű, nem macerás, és finom. Teszek még mellé kaprot, babérlevelet, és borsot, egy kis mustármagot még az üvegbe. Megvárom amíg kihűl a felöntő folyadék, üvegbe teszem az uborkát, ráöntöm a lét. Lezárom, és mehet a polcra. Ha marad, azt később még felhasználom, úgy hogy nem baj, ha többet készítek belőle.
2012. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!