Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináljak a csirkemellből?...

Mit csináljak a csirkemellből? Valami egyszerű recept?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 12:55
 1/4 zolikaaa666 válasza:
Van egy nagyon egyszerű receptem de nagyon finom...Hmmm....A csirkemelleket felkockázod nagyon kis darabokra majd bepácolod mustárban mézben egy csipet oreganoban és bazsalikomban...egy csepp oliva olajat teszel hozzá...majd ezt szerecsendióban beforgatod és úgy kisütöd..általában Zöldséges rizzsel fogyasztod!
2012. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig kell pácolni?
2012. júl. 9. 13:23
 3/4 Gyöngybagoly válasza:
100%

Csirkemell őzgerincformában sütve


Hozzávalók


80 dkg csirkemell,

20 dkg bacon szalonna,

15 dkg reszelt sajt,

só,

bors,

petrezselyem ízlés szerint,

4 evőkanál tejföl,

3 evőkanál liszt,

2 tojás



Elkészítés


3 evőkanál tejfölt a tojásokkal, liszttel, a sóval, a borssal a petrezselyemmel, 10 dkg reszelt sajttal masszává keverjük. A húst apróra kockázzuk és a sajtos-tejfölös masszához adjuk.


Az őzgerincformát kivajazzuk, megszórjuk zsemlemorzsával és kibéleljük szalonnával úgy, hogy a szélei kilógjanak a formából. A húsos masszát kanalazzuk a formába és hajtsuk rá a lelógó szalonnát. Hosszában a tetejére is tegyünk szalonnacsíkokat, kenjük meg a maradék egy evőkanál tejföllel, majd szórjuk meg a maradék 5 dkg reszelt sajttal.


Előmelegített sütőben, 170 fokon, kb. 40 perc alatt süssük készre. Én ekkor kifordítottam a formából egy tepsire és addig pirítottam, míg a szalonna nem kapott egy kis színt.

2012. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó a legjobb még hidegen majonézzel salátával szendvicsnek ohh isteni.

én sörtésztában kisütve is szeretem.

2012. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!