Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A húslevesben melyik fő meg...

A húslevesben melyik fő meg hamarabb, a sertés vagy a csirke hús? Esetleg majdhogynem egyszerre?

Figyelt kérdés
Konkrétan oldalas és csirkemell megy bele! A csirkemellét később tegyem bele?
2009. júl. 12. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
5 felnőtt személyre mennyi húst és krumplit tegyek bele, hogy azért még másnapra is elég legyen?
2009. júl. 12. 17:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A csirkehús hamarabb megpuhul, de nem tudom oldalassal párosítani mennyire szerencsés. Viszont, ha húsleves, akkor nem kell bele krumpli, csak zöldség, ha pedig gulyás, akkor kell bele mindkettő. Ha mindenképpen vegyesen akarod rakni a húst, akkor amikor az oldalas már félig megpuhult, akkor tedd bele a csirkemellét. Én biztosan úgy csinálnám, hogy csirkemellét zöldséggel húslevesnek és oldalast lesütném krumplival külön. Öt felnőtt esetén ha csak levest akarsz, akkor szerintem egy kg oldalas és egy kg csirkemell elég két napra, mivel még krumplit is teszel hozzá.
2009. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Oldalas nem éppen levesnek való,azt sütni kellene.Levesnek tarját vegyél.A főzés ideje attól függ,hogy mennyire öreg a disznó vagy a csirke.Ha a boltban veszed a csirkét,az táposcsirke,és azt ráérsz akkor beletenni,ha már a disznóhús félig megfőtt.
2009. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2009. júl. 12. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az oldalas véleményem szerint túl zsíros levesnek.Helyette inkább a lapockát ajánlanám.Az biztos,hogy a csirkének sokkal kevesebb idő kell mint a sertésnek,simán ráérsz akkor belerakni a csirkét,amikor már a sertés kezd puhulni.Én mondjuk egyféle húsból csinálnám,vagy ebből vagy abból.Krumplit 1-2 szemet szoktam belerakni,ezen kívül még zöldséget,répát,fokhagymát,hagymát,valamint ha lehetőségem van rá,akkor egy kis darab zellert,karalábét,vagy bármi mást amihez hozzájutok.Minél többféle a zöldség benne,annál finomabb.

2009. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha húslevest főzök nem szoktam többféle húsból csinálni...Csirkemell hamar megfő ha ennyi személyre főzöl akkor nyugodtan rakhatsz bele 3 egészet.Én rakok bele krumplit is mert nekem a gyerekeim azzal szeretik a húslevest,és persze répa,f.répa,karalábé,zeller.
2009. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi is krumplival esszük a húst! Ezért is kérdeztem, hogy mennyit tegyek abból! Azért csinálom többféle húsból, mert valaki ezt valaki azt szereti csak!
2009. júl. 12. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
csirkehús hamarabb meg van
2009. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!