Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Termett egy nagy karalábé...

Attila551122 kérdése:

Termett egy nagy karalábé fajta. Ha megtisztítom, kockázom fagyasztószekrénybe lehet-e fagyasztani vagy megszottyosodik?

Figyelt kérdés

2012. júl. 25. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rakd zacsiba. Én is azt a nagy-fajtát szoktam. Mint a szalma-krumplit szelem fel, van amikor 1 db. karalábot 2 zacsi = 2 főzés osztom szét. A fagyóban tökéletes helye van.
2012. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Angolul rákerestem, azt írták, le lehet fagyasztani, csak előtte blansírozni kell.
2012. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, én is szoktam fagyasztani

a tisztításon, daraboláson kívül semmilyen más előkészítést nem végzek, porciózom, zacskózom, fagyasztom

levesekben imádom, olyan jó a zöldségszegény télen előkapni azt, amiről tudom, hogy a kertemben termett :)

2012. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok!

Egyetértek 3-aska! Nyáron meg nem enném a karaláb főzeléket, télen még az is fölséges kaja egy kis fasírozottal, de még síma tükör-tojással is. :))))

2012. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is szoktunk fagyasztani, csak megpucoljuk, feldaraboljuk, utána megy a zacskóba, és kész, mehet a fagyasztóba.
2012. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem minden gyanús ami óriási a zöldségfélékbe, de földhöz közeli gyümülcsbe is. Pl eper, málna.

Tanúja votam egy disznóságnak, mikor a gazdát azért ítélték el, mert a saját "pöcegödrét" űrítette ki a veteményes kertjére. Óriás karalábék, alkarom vastagságú ragyás sárgarépái teremtek, de kimutatták biológiai vizsgálattal a turpisságot. Azóta, ha óriás krumplit,vagy bármi feltűnően nagyot látok nem azt gondolom, hogy feltámadt Micsurin.

2012. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Speciel ez a GIGANT nevű karalábé fajta valóban akkorát terem mint egy kézilabda vagy röplabda, én vetettem és woldünger tápoldatot kapott , tehát tudom mit eszek !

Az a gazda amiről Te írsz egy buta ember mert megeszi a saját.....sz...t.

2012. júl. 30. 11:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én családom a karalábét csak nyersen szereti, de szoktunk fagyasztani is, azt utána levesbe főzzük bele.

Fagyasztás után az állaga nem lesz valahogy az igazi. Néha valakinek mégis kedve támad megenni, ha nem, akkor újrafelhasználjuk (megy a komposztra :)). Ehhez kb. fél tojás méretű darabokra vágjuk fel.

2012. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!