Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen formában tudnám elrakni...

Milyen formában tudnám elrakni télire a paradicsomot?

Figyelt kérdés
Rengeteg paradicsomunk lett az éven, és most ért meg az első nagyobb adag. Miként lehetne tartósítani télire, vagy későbbre? Szoktunk főzni lecsót, és azt eltesszük, valamint megfőzzük és lepasszírozzuk, de abból még maradt rengeteg tavalyról. Simán le is szoktuk fagyasztani, és télire a levesbe szoktunk belőle tenni. Van esetleg valami más ötletetek?

2012. júl. 28. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ketchup-ot is lehet készíteni, vagy aszalt paradicsomot, vagy leszedni még zölden és vegyes savanyúságba, vagy uborka közé eltenni.
2012. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A maradékot, ami még szeptemberben is zöld marad, üvegenként egy két darab cseresznyepaprikával tedd el!
2012. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja, savanyúságba is szoktunk eltenni, de most tényleg jó sok van ami megérett, és azokkal kellene valamit kezdeni :)

Köszi az eddigi válaszokat, az aszalást kipróbáljuk anyuval, meg szerintem a kecsapot is. Ha meg már lesz uborkánk akkor elrajuk savanyúságba a zöldeket :)

2012. júl. 28. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..


Ezt én csináltam, és írtam ki a kérdést tegnap. A kis üveggel ma kivettem a száraz dunsztból, ha egy hónapig kibírja, akkor még aug. végén főzök többet is.

Maradt egy kicsi, azt ma betöltöttem palacsintába, kicsit pikánsan savanykás, kicsit barack-íze van a fahéjas alma miatt.

Ha gondolod, kicsiben próbáld ki, és ha olyannak találod, rakhatsz el a paradicsomból ilyen formában többet is.

2012. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Elég egyedi :D
2012. júl. 28. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!