Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ti megennétek? Véletlenül...

Ti megennétek? Véletlenül leejtettem a kiló kenyeret a földre. Azt tudni kell, hogy ott ritkán cipővel is járunk. Én nem ennék belőle, de anyu nem akarja kidobni, szerinte ettől nem lesz baja.

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

10 másodperces törvény.

de egyébként attól függ mennyire retkes a padló, ahová esett. ha szaros bocskorral ganézás után szoktatok arra járni akkor nyilván nem erőltetném a dolgot, egyébiránt viszont nem lesz bajod tőle.

2012. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja.

Szerinted a boltban soha nem ejtenek le semmit? Vagy utána kidobják?

Ettél már kekszet, csokit, bármit kézmosás nélkül? Pl. utcán, vagy megkínáltak.

Ittál üvegből már bármit is? Tudod hogy tárolják? Nem steril. És utána bekapod.

2012. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a dobozos sör. Tudod azt már hányan végig fogdosták?
2012. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálam attól függ, mikor takarítottam fel, de nem is járkálok cipőben a lakásban, ritkán sem.

Szerintem döntsetek saját belátásotok szerint, nagy valószínűséggel tényleg nem lesz tőle bajotok, de ha nincs gusztusod így megenni, szerintem teljesen érthető. Anyud egye, te meg vegyél külön egyet holnap.

2012. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Láttad már, hogyan kerül a boltokba a kenyér? Nyugi: nem steril az a folyamat sem. Ha gyorsan felkaptátok és általános tisztaságú a lakásotok nyugodtan meg lehet enni. Ha téged mégis zavar, vágd le a héját. Csak az érintkezett a földdel.
2012. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak csatlakozni tudok az előzőkhöz. Ha egy szelet esik le, azt én sem enném meg. De ha egy komplett kenyér (tehát a héja érintkezett a talajjal), csak akkor nem, ha felvétel után nem látom tisztának. Ha nem látszik rajta a baleset, akkor, áttörülöm, vagy levágom a héját, amikor eszem. De piszkosnak is látszik, vagy nedves lett, akkor inkább kidobom.

Egyébként azt mondják, az immunrendszer érdekében néhány kiló koszt meg kell enni évente.

2012. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tamira63 válasza:
100%
Jobb ha nem tudod, hogy mi mindenen megy keresztul az a kenyer mire az asztalodra kerul.
2012. aug. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor úgy tanítottak, hogy a kenyér héját le kell vágni, mert ki tudja hány ember, milyen kézzel fogdosta össze.

No ez már régen a múltté, tessék csak héjastól megenni azt a kenyeret, nem dobunk ki semmit. A kiflit sem szoktuk "meghámozni"!


Egyébként valóban, ha átlagos tisztaságú lakásotok van, nyugodtan áttörlöd a kenyeret és akkor azt még meg lehet enni, ha egy szelet viszont pl. pont a szemetes kukába esett bele, akkor az ott is marad. Volt már nálam ilyen baleset! :)))

2012. aug. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass anyádra! :)
2012. aug. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

nem állunk úgy anyagilag hogy 300ft-os kenyeret kidobnék, nem dobnám ki

szerinted előtted azt hányan fogták meg? bemegy a mels sz@rás után, leveszi, mégse kell visszarakja

ne légy már ennyire finnyás!

2012. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!