Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megalvadt 4 liter 1,5%os tej....

Megalvadt 4 liter 1,5%os tej. Mit tudnék csinálni belőle hogy ne kelljen kidobni?

Figyelt kérdés
Recepteket,ötleteket várok,szerintem pl. pogácsát egész nyugodtan lehetne belőle sütni csak nemtudom hogyan
2009. szept. 19. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Forrald, fel és akkor kicsapódik belőle a túró, azt használhatod bármibe. Ha felforrt szűrd át mondjuk egy tiszta konyharuhán, és hagyd lecsepegni kb 10 percig, én egy fakanál nyelére szoktam rákötni azt pedig felakasztom a konyhaszekrény fogantyújára. Ha forrón szűrőd le édeskés lesz a túró, ha hagyod kihűlni savanykásabb.
2009. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát ha 1x felforralom akkor besűrűsödik?nem tul sovány ehhez a tej? és pasztörizálva van,biztos hogy igy is müködik?
2009. szept. 19. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Használd fel túrógombóchoz, kiváló alapanyag! (még egy : alvadni a vér szokott, a tej megalszik. Legalábbis mifelénk)

2009. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A bolti tejekből nem lesz jó túró, a 1,5 felesből véképp nem.Legjobb esetben sütemény készítéshez használhatod,ha a recept pl.kefírt vagy joghurtot ír.
2009. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 literből elég sok sütit lehetne csinálni :P Túrós pogácsához akkor nemnagyon használhatom fel,igaz?
2009. szept. 20. 08:51
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves 16:15-ös hozzászóló!

mifelénk is megalszik,de ezt a kérdést igy megfogalmazva szerintem jól irtam.vagy megaludt a tej?nem tudom,nem gondolkoztam rajta túl sokat...

2009. szept. 20. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig túrógombócot csinálok az aludttejből. Felteszed főni,és még hidegen belerakod a grízt.Állandó keveréssel felforralod,pici sót,és ízlés szerint cukrot tegyél bele.Amikor felrottyant,vedd le,hagyd kicsit kihűlni.Kanállal szaggasd bele a pirított morzsába.A tejfölbe cukrot teszel,és alaposan elkevered,amíg elolvad a cukor.Ezzel meglocsolod a hosszúkás túrógombócodat.Nagyon finom!
2009. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja,a csupasz gombócokat le lehet fagyasztani :-D
2009. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!