Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztható-e és hogyan a...

Fagyasztható-e és hogyan a főtt karfiol?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebben:) mennyire van megfőzve, leves, vagy micsoda, amit le akarsz fagyasztani.

ha rántottkarfiolnak pár percre előfőzted, akkor minden további nélkül kihűlve fagyaszthatod. sőt bepanírozva is.

2012. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne fogyasztható.Bár csak úgy magában nem mindenki szereti, legalább sózd meg kicsit.Tejföl is mehet rá.Én morzsás tejfölösen szeretem.
2012. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy mikor félig megfőtt, (elég csak félig) akkor leszűröm, és hagyom kihűlni hideg vizes öblítés nélkül!

Így a maradék víz elpárolog róla, teljesen száraz lesz, mire kihűl, és úgy fagyasztásnál nem fagy össze, hanem szép darabos marad!

De tálcákon is lefagyaszthatod, és ha kicsit megfagyott, akkor felszeded, és utána zacskózod be, úgy sem fagy össze.

2012. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló, fAgyasztható-e, az volt a kérdés:)

3-as úgy írta, ahogy én is gondoltam.

Levesnek készre főtten tettem már el, de újramelegítéskor atomjaira esett szét a főtt karfiol, vagyis nem maradt egyben szép rózsásan.

2012. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

simán csak megfőztem - babának, de sok lett.

2012. aug. 17. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:

babának lefagyaszthatod pürésítve is, kis adagokban.

De csinálhatsz egy finom karfiolkrámlevest is belőle.

Fűszerezve, egy kis sült baconnal a tetején, vagy pir. zsemlekockákkal nagyon finom.

2012. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!