Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a jó bundáskenyér titka? :s

Mi a jó bundáskenyér titka? :s

Figyelt kérdés

Komolyan én mindent megteszek, én vagyok a nők álma más téren, de egy bundáskenyeret nem tudok megsütni. Mindig elcseszem.


Most akkor meg kell hogy szívja magát tojással vagy csak bele kell forgatni?


Kell bele te vagy nem?

Mindenhol mást olvasok és ez már a végletekig kikészít szóval segítsetek rajtam könyörgöm!:D



2012. aug. 28. 08:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Ki így, ki úgy csinálja.

Ízlés dolga.

Mi úgy szoktuk csinálni, hogy néha jól megáztatjuk a kenyeret a tojásban, hogy jól megszívja magát vele, mert akkor teljesen sárga tojásos lesz belül is a kenyér. De van amikor csak szépen megforgatjuk benne és amikor kisült akkor beleharapva látszik a kenyéren, hogy belül nem sárgás nem jutott el oda a tojás.

Néha a tojásba teszünk tejet néha nem teszünk bele.

Mi bő forró olajban megsütjük a kenyerek egyik oldalát aztán mikor megsült akkor fordítjuk át a másik oldalára és tesszük a kenyér szelet tetejére a szelet sajtot. Míg a másik oldala is megsül addig a sajt szépen ráolvad. Aztán kivesszük a bundás kenyereket és papírtörlőkendőre tesszük rá, hogy felszívja az olajat róla. Sózzuk és esszük is.

Nagyon finom! Nagyon szeretem! :) :D


De nagyon sokféle képen lehet elkészíteni és nagyon sok mindent lehet rá tenni és enni vele. :)

2012. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 doboszoli ***** válasza:
100%

Így készítem:

A)Simán elhabart tojásba nyomogatom a kenyeret, alaposan megszívatom, majd hirtelen forró zsírban sütöm, úgy, hogy a belseje csak kocsonyás legyen.(csússzon, ne fojtogasson)

B)Egyik felét a fent leírt módon bundázom, a másikat csak aranybarnára pirítom a zsírban. Fokhagyma opció.

C)Két vékony kenyeret májkrémmel összeragasztok, tocsogósra mártok, majd az elsőnél leírt módon sütöm.

2012. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
mi úgy szoktuk a párommal, h a tojásba nyomunk jó sok fokhagymát és a kenyeret jól beletunkoljuk, h jól felszívja tojással. és nagyon forró olajban kevés ideig sütjük, majd rögtön reszelünk rá sajtot, és ketchupot is rakunk rá. imádjuk :)
2012. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok sok választ, apránként mindet kipróbálom majd :D
2012. aug. 28. 12:26
 15/19 anonim ***** válasza:

Doboszoli


A májkrémes variációd biztos kipróbálom még ma este! ALig várom, hogy hazaérjek.

2012. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a májkrémes változatot én toast kenyérből szoktam készíteni. megkenek két szeletet, közé egy lapkasajt, majd jól összenyomom.Átlósan elvágom, és a kis háromszögeket mártom felvert tojásba, majd sütöm ki forró

zsírban.Tényleg finom.

2012. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk, hogy a szikkadt kenyeret(nálunk általában már nem "kicsit szikkadtról" kell beszélni:D) először tejbe forgatjuk, annyiira, hogy azért beszívja, de ne legyen szétesős. Ezután pedig vegetázott, felvert tojásba, amibe 1-2 ek. olajat is kevertünk forgatjuk. Forgatjuk, ezt nem kell, hogy beszívja. Utána pedig party grillben( [link] sütjük meg, amikor a teteje megpirult, megfordítjuk. De nyilván lehetne olajban is, csak akkor a tojásba nem kell.

Egy másik recept szerint pedig fahéjjal-cukorral felforralt majd lehűtött tejbe kell forgatni, utána tojásba. Az is finom. Fahéjas:D


Igazából szerintem itt annyi receptet kapsz, hogy nem jutsz előrébb.

2012. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Most megkívántam a bundáskenyeret, csak sajnos nincs itthon kenyér:D
2012. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 L.Thomas ***** válasza:

Én finomra reszelt sajtot teszek a tojásba nem sokat és úgy sütöm ki..

Ja és aki szereti a fokhagymát !!!!

Pucolj meg jó sok gerezd fokhagymát és azt is forgasd bele a tojásba és süsd ki !!!

Isteni finom viszont sok kell belőle mert eteti magát :D :D

2012. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!