Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kolis leszek szeptembertől és...

Kolis leszek szeptembertől és magamnak kell majd főznöm. El tudok készíteni egyszerűbb ételeket, de nincs sok ötletem, mit főzzek majd. Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Egy idő után rá lehet unni, ha mindig ugyanaz a kaja, vagy csak nagyon gyakori.

Jah és FŐTT ételre gondoltam. :)



2012. aug. 31. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
ha valami gyorsat akarok enni, amit azért 2-3 napig is eszem anélkül, hogy megunnám, akkor általában veszek csirkemellet, felcsíkozom, gyros füszerkeverékkel bepácolom 10 percre, és simán kisütöm. Rizzsel vagy bármivel jó. Emellett tészták, bolognai spagetti (hagymát felvágod (nagyra is lehet), kicsit megpirítod, rárakod a darált húst, meg egy konzerv paradicsompürét, felöltöd vízzel, kicsi cukor, só, bors bazsalikom. Leírni hosszabb mint megfőzni :D. Aztán csinálhatsz rántottát, zöldséges tésztákat, borsófőzelék, finomfőzelék, még a krumplifőzelék is könnyű, csak hát pucolni kell.
2012. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bia678 ***** válasza:
Itt: [link]
2012. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lecsó, omlett (nem szeretem), tükörtojás, virsli, bundás kenyér, sültkrumpli rántott hússal. Utóbbinál én gyorsfagyasztott husit szoktam venni, gyorsabb elkészíteni, mint kloffolni, panírozgatni és nem sokkal drágább. Ennél figyelni kell arra, hogy tényleg HÚST vegyél, ne valami ratyiságot, mert az nem mindig finom. Ha még lustább vagy, akkor krumplit is vehetsz fagyasztva. Ezekből nálunk mindig volt a fagyasztóban egyfajta vészkajaként, hogyha másra nem volt idő, vagy elfelejtettünk bevásárolni, akkor sem maradtunk kaja nélkül.


Ezen felül lehet krumplipüré szintén rántott, vagy bármilyen hússal. Párolt zöldség, rizs, bármilyen készen kapható szósszal. Por ételek között is vannak nagyon finomak és gyorsak. Spagetti, különböző tészták.

Olykor egy-egy pizza, vagy saláta. Igazából nem olyan bonyolult feltalálni magad, sokkal változatosabban fogsz enni, mint gondolnád. :) A lényeg, hogy én pl alapjáraton szeretek főzni, de ezeknél bonyolultabbhoz SOHA nem volt kedvem suli után még neki kezdeni. Inkább vettem valami üveges szószt, ami elég volt pár napra (vagy szobatársakkal elosztottuk), minthogy órákig konyhaművészt játszak. :)

2012. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ha van fagyasztó a koliban, vagy albiban, ne nagyon szokjál rá a félkész-, kész- és konzerv kajákra, fűszerekre, mert mire végzel a sulival, tele lesz a szervezeted a rengeteg tartósítószerrel.


- Inkább otthonról vidd el a hétvégén főzött pörköltféléket kiadagolva, amikhez meg tudod csinálni a köreteket (nokedli, főtt tészta, főtt rizs) vagy összefőzöd pirított tarhonyával, hordós aprókáposztával, (= húsos káposzta + tejföl).

- Ha előre panírozott lefagyasztott rántani való husit, vagy most még tudsz készíteni lefagyasztva panírozott tökféléket (csillagtök, pattiszon vagy éppen fehértök).

Meg tudod sütni percek alatt, hozzá egy adag sült krumpli és kész a vacsi.

- Száraztésztát is ki tudsz főzni, rá a túró+tejföl, vagy reszelt sajt+tejföl, vagy grízes tészta lekvárral stb.

- Most még tudsz készíteni lecsót is, akár kis üvegekbe elrakni és a koliban csak a virslit kell belefőznöd, akár tojással, akár főtt rizzsel készíted, nem sok idő.

- Tudsz főzni paprikás krumplit, főzelékeket, fasírtot készíthetsz, vagy vihetsz magaddal otthonról készen.


Ha valaminek a receptje kell írjál, segítünk!

2012. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

krumplis, káposztás, lekváros, grrízes, diós, mákos, túróstészta

sajtos-tejfölös, zöldséges, husos, gombástészta

rizs, vajaskrumpli hozzá fasírt, sült husok, rántott sajt, hús, párizsi, gomba, karfiol,cukkini, főtt tojás, tükörtojás, sült virsli, sajt, párizsi, lecsókolbász

rántotta, omlett, felfújt

rizseshús, tarhonyáshús, tokányok, pörköltek kagylótésztával

paprikáskrumpli, rakottkrumpli, rakottzöldségek,

húsgombóc

spenót, krumpli, tökfőzelék rántott párizsival, sült virslivel

tojás, paradicsom, gyümölcs, zöldségleves

rizskoch, gyümölcs-tejberizs, gríz, nudli, gombóc, derelye-ezek fagyasztva kaphatók, csak ki kell főzni

tinhalas rizs, tészta

sülthal, rántott halrudacska majonézzel

sajtos bundáskenyér, melegszendvics, hotdog, hamburger, tükörtojás, főtt virsli mustárral vacsinak jó

2012. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :) Sok jó dolgot olvastam, ami nekem eszembe sem jutott:D
2012. szept. 4. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!