Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeptembertől kollégista...

Szeptembertől kollégista leszek, milyen könnyen és hamar elkészíthető kajákat javasoltok, amiket vacsira meg tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

gyorsrizs, főtt virsli, főtt tojás, előre bepanírozott halrudacska, pulykamell érme, fasírtgolyók, sajt

tészták hozzá üveges szósz, sajtos és tejföl, mák, lekvár, túró vagy dió

paradicsomleves, zöldségleves, lecsó, mirelitből főzelék, bundáskenyér, hamburger, melegszendvics, palacsinta, gofri, tejberizs, kásák, rántotta, tükörtojás, sült lecsókolbász, párizsi, bacon, hasábkrumpli, tarhonya, kásák

2012. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ránotta,szendvicsek legkülönbözőbb variációja,császármorzsa,tejberizs,telefonon/neten rendelt pizza:)
2012. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Zöldborsó főzelék: üveges zöldborsót melegíted az egyik edényben. Egy másikban olajon lisztet pirítasz, majd beleszórsz pirospaprikát. Ezt belekevered a zöldborsós cuccba, és kész.


Meggyleves: üveges meggyet elkeversz tejszínnel, cukorral, fahéjjal. Kész. :)


Levelestésztába tekert virsli. A tésztát kiolvasztod, kinyújtod feldarabolod, beletekered a virslit. Lekened a tetejét tojással, ha akarsz, teszel rá reszelt sajtot és megsütöd 10-15 perc alatt.


Bármilyen csont nélküli husit, kiklopfolhatsz, és megszórod fűszerrel, kisütöd picike olajban. Salátát lehet gyorsan hozzá összevágni.


Nem leszek népszerű, de az egyes válaszban felsorolt sok műkajára ne szokj rá!

2012. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl egészséges gasztronómiai remekmű,de mikor én kolis voltam és még nem tudtam főzni, sokszor vettem levesalapokat (nem a bögrés,hanem a 4 főre szóló),hozzáfőztem még pár zöldséget,esetleg csirkehúst. Volt egy lány a folyosónkon,na ők pl. minden nap spagettit ettek a pasijával :) Gyorsan elkészül még a gombapaprikás, paprikás krumpli is. Én eleinte mindig telefonos segítséggel főztem, hívogattam nővéremet (még jó,mert egyszer főzés nélkül akartam kirántani a karfiolt). Azóta megtanultam főzni,sőt szakács vagyok, szóval te is simán belejöhetsz. Ha néha megeszel egy mirelit vagy konzervkaját, az még nem a világ vége és még mindig jobb,mint betömni egy csokit,hogy ne legyél éhes, tanulás mellett meg fontos,hogy sok energiád legyen.
2012. aug. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig van 1-2 heted, hogy otthon, anyudtól a nagyon gyorsan elkészíthető kaják főzését megtanuld:

- krumpliból készült ételek: paprikás krumpli, hagymás törtkrumpli,

- tészta ételek

- sült csirke tepsis krumplival

- különböző rántott husik, és persze a rántott tökfélék.


Állj oda anyud mellé, és ha már most 1-2 kaja főzését megtanulod, és apróbb fogásokat elsajátítol, sokat fog segíteni a kezdeti nehézségek leküzdésében.

-főzelékek, levesek

2012. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Zabkása, 200 ft fél kg, és annál egészségesebb és olcsóbb reggeli nincs<333333 kakaóporral, gyümölcsökkel nyam nyam:D
2012. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :) Ha esetleg valamilyen étel még az eszetekbe jutna légyszi írjátok ide.
2012. aug. 18. 19:16
 8/8 zsolti810113 válasza:
Vodkanarancs, rumkóla, fröccs. Az utóbbi update 1es.
2012. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!