Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hűtőből kivett jénai edény...

Hűtőből kivett jénai edény eltörik, ha rögtön a gázra teszem?

Figyelt kérdés

Gyakran tárolok újabban maradék ételt jénaiban, és a hűtőben nagyon áthűl az egész. Ha később ugyanebben a jénaiban szeretném a gáztűzhelyen melegíteni az ételt, akkor eltörhet a nagy hőkülönbségtől, vagy nem?


Ellenkező eset veszélyes, azt tudom. Egyszer pudingot készítettem, és mikor a forró kevés tejbe öntöttem a hideg sűrítményt, amiben több tej volt, hát szétpattant az edény. Félek, hogy a túl hideg is elpattan a lángtól...


Tapasztalat valakinek?

Vagy tudományos indoklás?

Köszike!



2012. szept. 4. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen ,eltörik tapsztalat nem szép látvány a röpködő jénai darad és a kaja együtt a konyhába..

Vedd ki jénait és hamár olyan szoba hömérsékletű akkor bátran melegitheted..

2012. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos indoklás a hőtágulás jelensége.

A melegbe hideget esetnél gyorsan akar összehúzódni. A kérdésednél ugyanez történne szerintem csak tágulással.

Én nem próbálkoznék vele.

2012. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én jénai edényt nem teszek gázlángra.

Azt vagy sütőben vagy mikróban való ételkészítésre használom.

Nem biztonságos!

Inkább tedd ki fazékba, lábosba a kaját és úgy melegítsd meg. Vagy vegyél kis műanyag dobozkákat, ami kaja tárolására van. Azt lehet hűtőbe tenni, mikróba és mosogatógépbe is rakni.

Vagy ha melegíted a kaját tedd ki tányéra és tedd be a mikróba és ott melegítsd meg.

De ha mindenképpen rá akarod tenni a jénai edényt akkor tegyél alá lángelosztót.

2012. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:

Biztos lehetsz benne!!

A szoba hőmérsékletű jénai nyugodtan mehet a gázra, de ajánlatos lángelosztó szitát alátenni.

2012. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na jól van, hát megerősítettetek rendesen!


Legutóbb jénai tepsiben sütöttem húst, és a maradékot ahogy van hűtőbe raktam. Másnap nem a sütőt gyújtottam, gondoltam elég ha kicsit langyos csak alulról. Raktam is a gázra, aztán már meg se gyújtottam, mert leesett, hogy hideg és nedves a jénai tepsi... Legjobb lesz máskor még főzés napján átpakolni melegíthető edénybe... :(

2012. szept. 4. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Az tuti, darabokra törik, a kaja is üvegszilánkos lesz! Ne ted a gázra. Sütőbe mehet, de abból is csak a vastagabb jénai. Tedd át egy fazékba!
2012. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Linnax válasza:
Igaz, eltelt már bőven egy év, de hátha visszakeveredsz még ide. Én már elég "öreg" vagyok, ismerem a régi, nem túl szép, de strapabíró orosz cuccokat. Ha valahonnan (pl. hagyatékból) tudsz szerezni igazi, régi orosz jénait, akkor vedd meg, sokkal többet bír, mint az újak. De legalább 40 éves legyen! Kissé sárgás, alul körben "karikázott-vésett". Tapasztalatom szerint nagyon le kellett ejteni, hogy eltörjön. :) komolyan!
2013. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már sokan leírták a választ előttem, de a lényeg: jénait CSAK a sütőbe, gázlángra, platnira rakni akkor sem szabad, ha nem a hűtőben volt...Mi ezt a nagyszüleimnek akkor sem tudtuk elmagyarázni, amikor már a harmadik jénaijuk tört szét a platnin.
2013. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabbbby válasza:
Szia! Már használtam a jénait főzésre, nem gázon....Az imént robbant szét egy jénai, mert a gombapörkölthöz odatettem rizst. Nem a hűtőből vettem ki, az biztos, hogy azonnal törik ha úgy teszed fel az ételt...az volt a hibám, hogy magas fokra állízottam....túl melegre....így ezt nem bírta...alacsony lángra, sütőre vannak ezek tervezve tényleg!
ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!