Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A gyümölcs centrifugázásból...

A gyümölcs centrifugázásból visszamaradt gyümölcshús recepteket, vagy olyan oldalt ahol ilyen receptek is vannak tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
erre még nem gondoltam...nálam komposztálóban landol.mindenesetre érdekes elgondolás, rákeresek...
2012. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. okt. 5. 09:48
 3/3 anonim válasza:

"Gyümölcshús süti


Hozzávalók: akinek van gyümölcsprése, mindig tegye el a fennmaradó rostokat, mert roppant kellemes kis süteményt varázsolhatunk belőle pillanatok alatt. Szóval: gyümölcshús, lehet banán, narancs, sárgarépa maradvány - ezek a kedvenceim 6 tojás 6 evőkanál cukor (ha lehet barna) 3 evőkanál graham liszt 3 evőkanál rétesliszt Esetleg: csokidarabok, aszalt gyümölcsök (papaya, szilva, sárgabarack, datolya,- bármi), fahéj, gyömbér, kevés kakaópor ízlés szerint 1 egész sütőpor


Elkészítés: A tojások sárgáját a cukorral fehéredésig keverem, a habot keményre verem, és szép lassan fakanállal összedolgozom az összes hozzávalót. A sütőport érdemes elkeverni előbb a lisztben, amit a fehérje előtt adok a masszához. Kb. 200 fokos sütőben addig sütöm, amíg a beleszúrt tűre nem ragad semmi. Megjegyzés: A család imádja, próbáljátok ki. A répa a legkirályabb benne. Meg ha mondjuk akad otthon egy kis vanília fagyi...


A répa „rost”-ból:


1. krémlevest –krumplival, karfiollal stb-,


2. szendvicskrémet: vajon/olívaolajon fokhagymát/vöröshagymát megdinsztelni, rá a répát, majd borral/sörrel felönteni, párolni, mehet bele még fokhagyma, vegeta, majd vajjal kikeverni (pirítóssal finom).


Vagy egy másik krém, de ehhez a rostot még egyenletesebb darabokra vagdosom: reszelt sajt, reszelt fokhagyma, és majonézzel összekeverni a répát – szoktam készíteni; vagy


3. cloeslaw-ba (káposztasaláta majonézes változata),ill


4. süteménybe is lehet tenni (én inkább az előzőeket szoktam és a narancsrostból lesz süti, pedig állítólag répával még finomabb). Tehát a narancsrostot „kevert”-tésztaalapba teszem: joghurt v kefír +liszt+ cukor+olaj sütőpor elegyébe teszem -elvileg kéne hozzá tojás, de egyszer kihagytam és úgy jobban szeretjük- és egy nagyobb tepsibe öntöm, megsütöm, hűtőben sokáig eláll, magában, csokival a tetején vagy sodókkal finom).

2018. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!