Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kicsi a mélyhűtőm, így befőtte...

Kicsi a mélyhűtőm, így befőttes üvegben szeretnék sok-sok mindent eltenni télire, vagy csak későbbre. Mit tudok eltenni, zöldséget, gyümölcsöt, kaja alapokat, fűszereket és milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a zöldéseg-gyümölcsöt simán megmosom, és úgy rakom be a fagyasztóba. De a gyümölcsöket becukrozva is elrakhatod, mert ha csak nasinak kell télire, úgy sokkal finomabb :)
2012. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hagyományos eltevésre gondolsz ? kiválóan lehet üvegbe eltenni lecsót. zöldségeket ledarálva ételízesítőnek sóban.darált pritaminpaprikát. paradicsomot is jó lenne befőzni, de nagyon drága még.kecsapot is lehet házilag készíteni.

alma, körtebefőtt, őszibarackbefőtt,szilvabefőtt.lekvárok. nagyon finom a vörösborban eltett rumos szilva.télen öröm elővenni...:)

savanyúságok garmadát lehet üvegben télre eltenni.

2012. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy receptem, anyu sokszor így tette el, finom tényleg :). Én magam még nem próbáltam, de hátha Te tudod hasznosítani!

Íme:


Zöldborsó eltevés (tartósítószer és főzés nélkül)


1 liter kifejtett, NEM megmosott zöldborsó, 12 dg só, 8 dkg cukor, 1 csapott evőkanál szódabikarbóna. Összekeverjük, 1 napig állni hagyjuk hibátlan falú edényben (időnként megkeverjük). Sötét üvegbe töltjük, új parafadugóval zárjuk. Főzés előtt leöntjük róla a keletkezett folyadékot, átmossuk, 1 éjszakán át hideg vízben áztatjuk. Másnap friss borsóként kezeljük.

2012. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Pörkölt. Berakod az üvegbe és mehet a fagyóba. Eláll.
2013. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!