Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nagyon sós lett a füstölt...

Nagyon sós lett a füstölt szalonna/szinte ehetetlen/, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Most vágtunk elöször disznot és a szalonnát az elmondottak szerint soztuk le füstölés elött,de azt senki nem mondta,hogy mielött füstölésre visszük mossuk le és igy most nagyon-nagyonsos lett.. Pedig gyönyörü lett. Valakinek estleg van tippje,tanácsa,hogy miképp lehetne ehetövé tenni? Elöre is köszönöm!
2012. okt. 25. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy h.lye ötlet, de nem lehet kiáztatni, kiszárítani és egy kicsit újra füstölni? Mert a füstölt húst is azért áztatjuk be előző este, hogy másnap ne legyen túl sós az étel. De gondolom a szalonnát szeretnétek tovább eltartani. Ezért kellene újra füstölni.
2012. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát sajna semmit. Viszont ,hogy ne menjen kárba ,a zsirját talán hagyma piritásra tudod használni. utána az ételt készülő nagyon ovatosan sózni..
2012. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem sokat értek hozzá, azt tudom, hogy a fehér szalonnát (amit nem füstöltünk) is besóztuk annyira, hogy egy körömnyi rész nem volt rajta, amire nem jutott volna só. Étkezés előtt mindig arról a szeletről kapartuk le a sót, amit éppen levágtunk enni.

Nem lehet ezzel is ugyanezt megtenni????


Vagy próbaként vágj le belőle egy darabot, szabadítsd meg a sótól, teljesen tiszta vízben abáld meg a szalonnát, ha kihűlt kend meg zúzott fokhagymával és szórd meg piros, csípős törtpaprikával = füstölt abált szalonna. Majd tedd a hűtőbe. Másnap kóstold meg, talán még ehetővé lehet így varázsolni. ????

2012. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A baj nem az, hogy nem mostátok le füstölés előtt a sótól, hanem az, hogy nem a szalonna vastagságának megfelelően sóztátok, és talán még az, hogy tovább hagytátok a sózóban, mint kellett volna, ez is a füstölnivalók vastagságától függ. És a forgatás a sózókádban, vagy dézsában, minden este, ami addig alul volt, az kerüljön felülre. Sok fortélya van, az bizonyos. Füst előtti lemosás és szikkadni hagyni egy napot. Én füstölés után is lemostam, ha netán kormos lett.(régi szép emlékek) Ha amúgy szép húsos szalonnáról van szó, kár lenne érte. Főzés előtt áztatod egy éjszakát(akár szeletelve is)és belefőzheted bablevesbe, babfőzelékbe, krumplilevesbe, édes vagy savanyúkáposztalevesbe, lencsébe. Ha szerencséd van jön majd Dobos Zoli ő a szakértő, talán tud valami tanácsot adni.
2012. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A #4 válaszoló jó tippet adott. Főtt ételekbe kiválóan el lehet használni úgy, hogy előző este lakaparod a sót róla, és bő langyos vízbe beaztatod, másnap pedig belefőzöd valamibe, amit nem sózol meg.

Rántott levesekbe [bableves, lencseleves, krumlileves, köménymagleves, zöldséges raguleves, sólet stb.] el tudod használni és rakott zölségekbe is kiváló.

Modern konyha esetén pizzafeltétnek is el tudom képzelni, ha a kiáztatás után megfőzöd egy nagy fej hagymával együtt, és feldarabolod...

2012. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi vagy lekaparjuk, vagy főzés előtt beáztatjuk fél-1 napra. Az áztató víz meg jó lesz más ételhez. Legutóbb ilyen vízbl öntöttem a rakott zöldségre, valami isteni lett.
2012. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Ha előtte kérdezel, jobban jársz!D)

De!

Megmenthető a szalonna.

Készíts egy fedőpácot, jó kézmeleg vízben, ahol 10 liter vízbe, 60 deka sót tegyél. Ebbe áztasd be a szalonnádat, két-három napra, hűvös helyen.

Miután a só a töményebb felől, a hígabb felé áramlik, a szalonna kb. egészségesen sós lesz.

Utána lemosni, szikkasztani, újra füstölni, vékonyan.

A későbbiekre:

Bármennyi sót tehetsz a szalonnára/húsokra, nem fog többet felvenni, mint amitől telítődik. Tehát nem kell számolgatni. A sózási idő(1-4 hét) letelte után, lemosni a sótól meleg vízben, majd betenni a fent leírt töménységű fedőpácba, min. 24 órára.

Utána szikkasztás, (kötelező, mert a víz, meg a füst kénessavat produkál, és az áru rém büdös lesz), majd füstölés, ami szintén némi hozzáértést kíván.

Megjegyzés: A fent leírtak alapja a gyakorlat, nem az "urban legend".

Sok sikert!

2012. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!!!
2012. okt. 26. 11:58
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
Használat előtt egyszerűen kapard le a tetejét. Még nem ettem olyan szalonnát ami "belől" (a fehér része)is túl sós lett volna, pedig volt olyan amin vastagon ált a só.
2012. okt. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet nem figyeli már senki ezt a kérdést,de kérdezném a hozzáértőktöl,hogy a fehér szalonnát amit nem akarok füstölni,ti azt is ki áztatjátok?

Mert a sonkát a Kolozsvári szalonnát meg a húsokat én is kiáztatom és az után füstölöm,de a fehér szalonnát nem szoktam áztatni mivel azt nem füstölöm,és bizony elég sós, persze sütés előtt leöblitem,de attól még sós.

Persze nem lehet édes hisz sós szalonna,de mi lenne ha kiáztatnám azt is,megromlana füstölés nélkül?

Tavasszal ha jön a jó idő úgy is berakom a fagyasztóba,max 3 hónapig lenne a rúdon,ha marad belőle tavaszig🙂.

2020. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!