Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tojásfehérje nyersen,...

A tojásfehérje nyersen, értem: főzés/sütés nélkül mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a legjobb cukormázat tojásfehérje és porcukor összekeveréséből lehet csinálni .... Csak én úgy tudom a tojásfehérjét nyersen, sütés/főzés nélkül nem lehet sehogyan se fogyasztani, mert úgy a legesélyesebb a szalmonella fertőzés.
2012. okt. 30. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Rizikós, csináld így:

[link]

2012. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tartármártás pl nyers tojás hozzáadásával készül, mégis egy népszerű, sok ember által kedvelt mártás. :)
2012. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most nem jut eszembe mi a neve,de van egy fajta kezelése a (forgalmazó álltal),ami hogyha megtörtént akkor akár így is fogyasztható.
2012. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semennyire nem veszélyes. Mindig így csinálom én is a cukormázat. Soha nem lett semmi bajunk tőle.
2012. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A link szerinti nagyon macerás, és sokszor nem is sikerül. Ahhoz elég nagy gyakorlat kell.
2012. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor csináltam mézeskalács díszítéshez, a nyers tojásfehérjés cukormázat, soha semmi baja nem lett senkinek. pedig ovisoknak, időseknek is szoktunk ajándékozni.
2012. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az ennyire tömény cukros dolog nem lehet fertőző a cukor vízmegkötő hatása miatt. A koncentrált cukortartalma fertőtleníti a nyers tojásfehérjét.
2012. okt. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Évek óta simán megeszek bármilyen nyers tojást, miután lemostam a héját, és semmi bajom nem volt még belőle. Ha biztosra akarsz menni, vegyél szalmonellamentesítettet.
2012. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
van "pasztőrözött" tojás, tán lézerfénnyel kezelik, én már nem tudom. de van ilyen, és nagyobb boltokban elvileg lehet kapni.
2012. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!