Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Püréket hogyan formázzák?

Püréket hogyan formázzák?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok: [link]

Vagy csak simán kézzel?


2012. nov. 2. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kisebb merőkanalat vízbe mártasz, megtöltöd a pürével, jól az edény falához nyomod, és kiborítod.
2012. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hideg vizzel kiöblitett formába (csésze, merökanál, kistálka) belenyomkodják, és hirtelen mozdulattal kiboritják - mint a homokozóformákat a gyerekek. Fontos, hogy szorosan legyen a formában, különben nem lehet kiboritani, vagy szétesik.
2012. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ezekre nem is gondoltam, azt hittem valami speciális forma kell hozzá.
2012. nov. 2. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan 2x100 forintos,tekerős automatás gömböm.Az egyik felét kiöblítem hideg vízzel,és abba nyomkodom a pürét,vagy rizst.Majd tányérra borítom.Nálunk így készül a "didis rizs".:)
2012. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha kiolajozol bárbilyen formát, bögrét, kistálkát, beletömöríted az anyagaot, akkor is ki lehet borítani, tökéletes formát ad.
2012. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

en fagyiskanallal szoktam gombocokat kesziteni. Ilyen tipusuval:


[link]

2012. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Habzsák vastag kinyomó részeével is lehet szépeket formázni, de akár egy neylonzacskó töltve is megtehetjük ezt. az egyik csücskét csillagosra kell vágni és máris, csíkmintás halmokat tudunk készíteni.

így készül a hercegnő burgonya is, igaz azonban, hogy az nemcsak sima kruplipüré.

nagyon dekoratívakat lehet készíteni krumpli-főtt cékla, krumpli-sárgarépa püréből is, krumpli-sütőtök, de egy kis kurkuma is nagyon szép sárga színt tud adni akár krumplinak, akár karfiolnak.

2012. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet már kapni egyedi bordázott szilikon muffinformákat is.vízzel kiöblítve ebbe belesimítba bármilyen köret, püré, de akár rizs is, nagyon szépen kiborítható belőle.
2012. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!