Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Télapóra valami kézzel készíte...

Télapóra valami kézzel készített édességgel (nem torta vagy süti) szeretném meglepni a páromat. Ötletek?

Figyelt kérdés

A bolti mikuláscsokikat nem szereti igazán, viszont a kézzel készített dolgoknak mindig nagyon örül.

Nem kell télapó meg rénszarvas meg tökömtudjamilyen alakúnak lennie, csak jól kinézőnek és nagyon finomnak.


Ismétlem: nem tortát vagy sütit keresek, most is van itthon muffin, meg amúgyis minden hétvégén sütök sütit. Valami bonbon, trüffel, stb. szerűségre gondolok, ami jól néz ki de nem egetrengetően macerás.


Ami van hozzá itthon: fehér csoki, étcsoki, sima csoki, tortabevonó, tej, tejszínhab és habtejszín, cukor, porcukor, baj, margarin, rendes és rendetlen kakaó (cukrozott és cukrozatlan:), pudingporok (azt hiszem csokis és vaníliás is), színes egérszar (tudjátok, tortadísz), tortabevonó, lekvár, vanília-narancs-és rumaroma, dió és természetesen liszt, stb.


NAgyon örülnék ha tudnátok olyat írni, amit már próbáltatok, és kijön ezekből a hozzávalókból :)



2012. dec. 5. 14:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

kár, hogy nincs gesztenyemasszád, nagyon finom a csokiba mártott gesztenyegolyó.

vagy csináld meg darált dióból, lekvárral,margarinnal, kakakóval összefogatni. a golyókat (nem az övéit ):) jól le kell hűteni, majd olvasztott csokiba mártani, ami lehet fehér, vagy sötét, de, ha ügyes vagy még felemás is.

2012. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kakaóvaj meg kókuszzsír most nincs itthon, és őszintén szólva venni sem tudom, hol lehet (itt a németországban, kisvárosban néha még a dió-mogyoró beszerzése is macerás, sőt főzőtejszín sincs minden üzletben. Viszont ez nagyon jól hangzik, főleg a nutellás dolog, mindenképpen utánanézek :)


Köszi a gesztenyés tippet is :) Alapvetően nagy gesztenyepüré-rajongók vagyunk, de most nincs hozzávaló :) Viszont a jövőben lehet, hogy kipróbálom !


(egyébként meg légyszi ne pontozzátok le egymást, nem rosszabb senkinek sem a válasza attól, hogy éppen paleo ételeket vagy f*szalakú formát ajánl :))

2012. dec. 5. 17:39
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ennek még itt nálunk is utána lesz járva.. :)


Lehet pontozni is? :O :D

2012. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ha még nem döntöttél, a ganache-bonbon isteni. :)

Olvassz fel étcsokit, kevergetve szobahőmérsékletűre hűtsd, esetleg cukrozd meg, ha nem elég édes. Habtejszínt adj hozzá, ránézésre kb ugyanannyit, mint a csoki. Gépi habverővel verd fel, nagyon szilárdnak kell lennie, és eléggé ki is világosodik. Hűtsd fél órát, akkor lehet könnyen formázni, ha jó hideg. Golyókat formálsz, kakaóporba vagy kókuszba, cukorba vagy bármibe hempergeted.

Eza sima veruzió, de bámivel fel lehet turbózni. Én málnapálinkával próbáltam, eszméletlenül isteni lett:D

de el tudom képzelni narancslikőrrel, konyakkal, meggylikőrrel, rózsavízzel, de akár mézeskalács fűszekeverékkel is. tehetsz a közepébe mandulát, mogyorót, aszalt győmölcsöt. lehetőségek száma végtelen, de csak jó lehet.:)

2012. dec. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a paleo linket és a ganache-t is :)


Igazából úgy döntöttem, hogy sokféléből készítek egyet-egyet, így változatos dolgok lesznek. Alapanyagokból meg nagyjából ugyanaz kell mindenhez, szóval még az sincs, hogy állandóan mást kell elővakarni. Holnap szabin vagyok, így lesz 8 órám elkészíteni őket, amíg hazaér :)

2012. dec. 5. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!