Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A bolti és házi tojás tekintet...

A bolti és házi tojás tekintetében vettetek észre már különbséget? (pl tojás fehérjének felverésekor. Tükörtojás készítésekor, stb. )?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A házi tojásnak sokkal sárgább a sárgája mint a boltinak. :)
2012. dec. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Én tyúkokat tartok, szóval általában házi tojást használok. A nokedli gyönyörűen sárga tőle. Sajnos amikor pihennek a pipik, és nem tojnak, a boltból kell tojást venni. Na az messze más mint a házi. Egyszer jártam úgy hogy a nokedlihez bolti tojást vertem fel és rózsaszín galuska lett belőle, mert a bolti tojáson a színezék leoldódott és rózsaszínűre festette a nokedlit. Na hát én ezért ragaszkodom inkább a házihoz
2012. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit, hogy a házi kb. 3 forinttal olcsóbb. Van egy ismerősünk, általában tőle veszünk tojást, de ha sürgősen kell, akkor boltból. Semmi különbséget nem tapasztaltam még.
2012. dec. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen ha meglehetősen furcsán is hangzik: a bolti tojásnak erőteljesebb, bántóbb tojás szaga van. Na, és persze nem olyan sárga. Feleréskor nem vettem észre, hogy másképp reagálna...
2012. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tojasfeherje állaga -ugy kell lerimánkodni a sárgájáròl vagy -unszolás nélkül pottyan az edénybe egyedül a tojás frisseségén mulik. friss tojas fehérjéből konnyebben kemenyedik a hab és talán szaporább is. a sargaja a a hazinak szebb,mert az vigan kapirgal...bar ha a bolti csirkevel csak kukpricat etetnenek az is sarga lenne
2012. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!